25 липня, 2025

Нові надходження

Пропонуємо вашій увазі книгу 

Андрія Тристана

"Доню, війна!"

     
    Війни завжди починають дорослі. Історія людства свідчить, що жодну з війн не почала дитина. Але від "дорослої" борні завжди страждають діти. Чому повинні потерпати ті, кому вона зовсім не потрібна? Дорослі свідомо обирають для себе долю, діти таку долю собі не обирають, однак розділяють її разом із дорослими. На жаль, дитинство таке коротке, Мить - і ти вже дорослий.
    Книга Андрія Тристана "Доню, війна!" не залишить байдужим жодного читача, автор розповідає про найжорстокішу трагедію сучасності - зруйновані дитячі життя. Це страшні реалії сьогодення, показані на прикладі життя двох підлітків з Харківщини.
    Ірина з мамою змушені покинути напівзруйновану рідну домівку, щоб не жити під владою окупантів. Марина, рятуючись від постійних обстрілів, виїжджає з рідного міста.   
     Невизначеність і незрозумілість майбутнього, невпевненість у завтрашньому дні. Війна, яка знищує життя, щастя й плани та водночас робить дитину дорослою, відбираючи в неї дитинство.
    У повісті автор порушує тему викрадення українських дітей росіянами. Головні героїні потрапляють у так званий табір перевиховання, де з дітей та підлітків намагаються зліпити "слухняних яничарів рашистського режиму". І тільки завдячуючи власній сміливості та винахідливості, дівчата повертаються до батьків.
    Історія Іринки та Маринки завершилася досить вдало, але зосталися глибокі душевні рани та рубці, що не зможуть повністю загоїтися впродовж усього життя...
    Це історія яку важливо почути кожному. Приходьте до бібліотеки. Книга вже чекає на вас.

#ця _книга_ у _бібліотеці_завдяки_УІК                                                      Підготувала Зінчук
#поповненняфондівбібліотек УІК


    










23 липня, 2025

Нові надходження

 Шановні користувачі та книголюби!

  Запрошуємо ознайомитися з новинками
 та обрати книги, які стануть вам до вподоби.




22 липня, 2025

Війна триває, але життя продовжується...

    Війна триває і наше життя набуло нових сенсів. Після першого шоку, що був на самому початку війни, ми адаптувались до нових умов. Прагнемо відволіктися, відпочити, оновитись і жити. І це нормально. 
   Люди завжди любили читати. Більше і більше людей приходять до бібліотек. Цікавляться українською літературою, психологією, історією. А ще приходять по підтримку. Особливо це стосується тих, хто був змушений переїхати та втратив свою домівку або й когось із близьких. Вони потребують комунікації, тож приходять до бібліотеки по книги і по психоемоційну допомогу. 
  Наша бібліотека проводить багато заходів, кінопоказів, майстер-класів, просуває українську культуру та літературу, надає доступ до інтернету. 
    Після жахливих ночей без сну, ми приходимо на роботу щоб наші користувачі мали можливість читати, спілкуватись і знайомитись з новими виданнями.

Вірш у виконанні авторки, нашої 
постійної користувачки Лілії Завойської.


    Нехай ворог розуміє, що він нас не злякає. Ми повинні продовжувати жити, працювати і відпочивати, в тому числі - ходити до бібліотеки.

17 липня, 2025

Аромат нової книги

Надія Гуменюк "Твоя навіки…"


  "Твоя навіки…" - це зворушлива історія кохання, оповита випробуваннями, війною, розлукою та невблаганними поворотами долі. В основі роману лежать справжні щоденники та спогади Михайла Чигрина, українського політичного діяча, що був змушений покинути рідну землю через переслідування і пройти складний шлях від тюремних стін до далекої Австралії. 
    Самі небеса благословили їхнє кохання - Ліда Кушнірук і Михайло Чигрин змалечку були разом: у рідному селі, в Луцькій українській гімназії, у мріях і навіть у тюрмі, до якої їх запроторювали за український патріотизм. У в’язниці їх розділяла кам’яна стіна старовинного монастиря. Та ще страшнішою стала "залізна завіса", по два боки якої вони опинилися. Ліду відправили до одного з таборів ГУЛАГу. Михайлова дорога пролягла через країни Європи аж до Австралії. Він часто опинявся на межі життя і смерті, та куди б не закинула його доля, зберігав подарований Лідою на прощання золотий перстень і її листи, що стали його оберегом. 
    Історичний роман Надії Гуменюк "Твоя навіки…" - це сильна та багатогранна історія про кохання, про відданість та силу людського духу, написана на тлі драматичних подій, які формували долю нашої країни. Радимо зануритися в цей твір шанувальникам жанру й поціновувачам сюжетів з реальним історичним підґрунтям.

14 липня, 2025

15 липня - День Української Державності

 Держава і державність нероздільні як дерево і коріння. Без історичного коріння держава не може існувати. Історія дає суспільству усвідомлення зв’язку поколінь та конструювання спільного шляху. Ядром державності є воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції. А держава - це спосіб забезпечення і запорука цілісного існування нації.
 Ознаками успішної державності є втілене право нації на незалежність, ефективний державний апарат і дієздатне військо, система юридичних норм, міжнародне визнання держави та її правова ідентифікація в світі.
     https://uinp.gov.ua/istorychnyy-kalendar/lypen/15/den-ukrayinskoyi-derzhavnosti

До цієї важливої дати у читальній залі розгорнуто виставку-екскурс
"Державність вимріяна поколіннями"





11 липня, 2025

Нові надходження

 До Дня Української Державності 

пропонуємо вашій увазі науково-популярне видання 
Ігоря Гирича "Як Україна ставала українською.
 Громадсько-політичне життя на підросійській Україні ХІХ-поч. ХХ ст."
   
    Ця книга за жанром є дослідженням історії політичних ідей, інтелектуальної історії України в ХІХ - на початку ХХ століття.
    Автор розглядає питання культури через контекст національного питання, бо українська культура (освіта, література, мистецтво) і спрямовувалася його носіями на вирішення головного питання - будування самодостатньої української національної культури.
     Українці були лише одним із десятків народів, які намагалися залишити себе на світовій арені, а не бути асимільованими сильнішими і "цивілізованішими" націями.
    Українські землі були розділені між двома імперіями, що призвело до різних шляхів розвитку. Підросійська Україна переживала активний національний рух, який боровся за збереження мови, культури та самовизначення. Водночас, під австро-угорським правлінням українці мали більше свободи для розвитку культури та освіти.
     Серед більшості загалу панує думка, що Україна була приречена на свою державу. Насправді все було навпаки, Україна мала всі шанси зникнути з карти світу, розчинитися в російській, польській, угорській, румунській та інших державних націях, але цього не відбулося і заслуга в цьому окремих титанів нації, які проклали шляхи виходу на широкий шлях європейського розвитку.
    Книга Ігоря Гирича стане в пригоді всім, кого цікавить модерна доба української історії ХІХ - початку ХХ ст., хто прагне з'ясувати еволюцію громадсько-політичної думки та особливості українського національно-визвольного руху на підросійській Україні.
                                                                                                
                                                                                                       Підготувала Зінчук
#ця _книга_ у _бібліотеці_завдяки_УІК                                                            
#поповненняфондівбібліотек УІК

09 липня, 2025

«Земля нескорених»

    Таку назву має виставка художніх робіт Юрія Базавлука – члена Національної спілки художників України. Його картини неодноразово експонувалися на численних виставках у Києві та інших містах України. У читальній залі та інтернет-центрі ЦРБ «Голосіївська» представлено лише невелику частину творчого доробку митця.



     Тематика робіт Юрія Базавлука – це пейзажі, замальовки сільських та міських вулиць, старовинні будівлі церков та монастирів. У його полотнах Україна представлена в усьому різномаїтті, картини передають настрій художника, який відчуває красу рідної землі, пишається її історією.

 

  


      

     Виставка має символічну назву ‒ «Земля нескорених» ‒ і відкрилася напередодні великого свята, Дня Української Державності. Сьогодні, коли наша країна веде велику війну за незалежність та державність, роботи Юрія Базавлука допомагають побачити красу українських краєвидів, перейнятись чуттям патріотизму, готовністю захищати рідну землю. І ми віримо: земля нескорених неодмінно відродиться ‒ вільна, сильна, квітуча.




Аромат нової книги

Степан Процюк
"Пан. Роман про Євгена Чикаленка".
   "Легко любити Україну до глибини душі. А ви полюбіть її до глибини власної кишені", - ці слова мецената, видавця, одного з ініціаторів створення Центральної Ради Євгена Чикаленка стали широко цитованими в час російсько-української війни.  Вони спонукають громадян до жертовності й водночас засвідчуючи повагу сучасних українців до цієї неординарної постаті в нашій історії. 
   Хто ж він - цей сподвижник, чия діяльність і через століття відгукується вдячністю в серцях земляків? Про це й розмірковує у своєму новому романі Степан Процюк. 
   Книга побудована на фактах з життя Чикаленка, охоплює період від його народження до смерті. Дорослішання Чикаленка, сімейну драму й кохання до своєї небоги. Стосунки з дітьми, друзями - Володимиром Винниченком, Миколою Лисенком, Михайлом Коцюбинським та іншими. Про український національний рух та його учасників. Автор намагається показати Чикаленка не лише як історичну постать, але і як живу людину з її внутрішніми переживаннями.
    Рекомендуємо для широкого кола читачів.

03 липня, 2025

Презентація книги




 На заході з нагоди Дня архітектури України  Олена Оганесян, засновниця та директорка музею Сергія Параджанова у Києві, кураторка проєкту "Parajanov-ART", голова правління ГО "Вірменське товариство культурних зв’язків "АОКС-Україна" презентувала науково-популярне видання Корнієнка Вячеслава  "Шлях до Манкерману, або "Туди й назад".



 Автор книги Корнієнко Вячеслав, кандидат історичних наук, провідний науковий працівник відділу науково-історичних досліджень заповідника "Софія Київська". Софійський собор - пам’ятка світової спадщини ЮНЕСКО  зберігає низку вірменських графіті - унікальні свідчення українсько-вірменського культурного діалогу.
 



 Книга присвячена особливим сторінкам історії, коли у Софії Київській майже століття, протягом всього XVI і початку XVII ст. звучала вірменська мова під час богослужінь. Вірменські графіті, збережені на стінах собору, є свідченням історичних зв’язків між українським і вірменським народами.
⠀ 


 

 Олена Оганесян подарувала нашій бібліотеці книгу з поетичними творами двох визначних постатей української та угорської поезії Тараса Шевченка та Шандора Петефі.

02 липня, 2025

1 липня - День архітектури України

  День архітектури України є чудовою нагодою розширити свої знання про архітектуру, дізнатися про нові дослідження, ознайомитися з різноманітними архітектурними стилями, історичними пам'ятками, сучасними тенденціями в архітектурі та урбаністикою, а також з новітніми технологіями і матеріалами, що використовуються в будівництві.
  Цей день вшановує працю архітекторів, які поєднують інженерну точність із творчим натхненням. У 2025 році День архітектури України набуває особливого значення через війну з росією. Багато пам’яток та архітектурних шедеврів зазнали ушкоджень від обстрілів. Архітектори стоять перед викликом відбудови країни, зберігаючи її унікальність.
  Сьогодні на теренах нашої країни налічується близько 14 тисяч пам'яток архітектури та 46 великих історичних культурних заповідників. Мовчазні свідки історичних подій, втілення людського генія і багаторічної праці, вони і досі вражають своєю красою та надихають сучасних архітекторів. Архітектурне надбання України входить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
  Українська архітектура є унікальною і має свій особливий стиль. Протягом всього часу свого розвитку він формувався під впливом різних архітектурних течій, від романського стилю до постмодернізму та архітектури тих держав, у складі яких перебувала та розвивалася наша країна. Багато найвідоміших архітектурних пам'яток України були спроєктовані іноземними майстрами, втім, цим зразковим архітектурним об'єктам нічим не поступаються ті, які були побудовані завдяки талантам українських архітекторів.

   До  Дня архітектури  у рамках програми "Столична культура" у читальній залі  проведено вечір - зустріч "Церковні архітектурні стилі Києва з давнини до сучасності" з Євнікою Анатоліївною Ліньовою - екс-заступницею голови Державної служби охорони культурної спадщини Мiнкультури України, археологинею, історикинею.
 Розповідь була присвячена численним церковним будівлям Києва, їх історії, архітектурним особливостям та важливістю для культурної спадщини. 


Вітаємо зі святом усіх тих,
хто присвятив своє життя архітектурній справі.

https://rubryka.com/article/architecture-of-ukraine/

01 липня, 2025

Сучасне слово проситься до тебе

     Новітня література динамічно розвивається і стрімко проникає в усі сфери культури. З кожним роком список сучасних авторів, яких вивчають у школі, поповнюється й розширюється. Молодь дедалі частіше своїм улюбленим письменником називає Сергія Жадана або Юрія Андруховича і не знічується, коли просять процитувати їхні твори. 
   Новітня українська проза рясніє яскравими іменами, які достойно представляють нашу літературу за кордоном. Їхні книжки перекладають багатьма іноземними мовами, запрошують на резиденції та стипендії, а відтак вони набувають нового цікавого досвіду й діляться ним зі своїми читачами. 
   Запрошуємо на книжкову виставку-довідку
"Сучасне слово проситься до тебе." 

Запрошуємо на виставку!