01 січня, 2025

Читаємо сучасну українську книгу із зимовою атмосферою

В зимовий день, казковий час ми запрошуємо вас
В бібліотеку завітати гарні книги почитати.
    Коли приходить зима, випадає сніг і наступають морози, приходять Різдвяні та Новорічні  свята. Ми прикрашаємо свої оселі ялинками і іграшками, а скрізь чутно співи колядок та щедрівок.
     І, коли на дворі мороз і негода, пропонуємо вам узяти до рук книжку. Сидячі в затишному куточку під ялинкою, в теплі, попиваючи запашний чай або каву, зануритися у світ зимових подій і пригод, що описані у творах.

Пропонуємо вам виставку 
"Книжки із зимовою атмосферою", 
на якій ви можете вибрати книжку до смаку.

   Багато сучасних книжок українських авторів у своїх творах відображають неповторну зимову атмосферу нашої рідної України. На тлі якої герої книжок живуть - кохають і ненавидять, радіють і сумують, мріють і згадують...

Ми зробили віртуальну виставку - навігатор для читачів 
"Читаємо сучасну українську книгу"




Добрі історії. Півцукерки [Текст] / О. Афонін,
Н. Гербіш, М. Дочинець, О. Кононенко, А. Крим, 
Ю. Николишин - Харків : Фоліо, 2015. - 219 с.



Добрі історії. Усмішка [Текст] / Ю. Вінничук, 
А. Курков, О. і Т. Литовченки, І. Роздобудько, 
А. Цаплієнко - Харків : Фоліо, 2015. - 156 с.
Добрі історії. Історія з шиншилою [Текст] 
М. і С. Дяченки, Л. Лузіна, А. Мухарський, 
Ю. Пилипенко, І. Потаніна, О. Есаулов - Харків : Фоліо, 2015. - 189 с.


   Ці три чудові книжки - збірки оповідань майстрів української прози. Вони про те, що, довгими зимовими вечорами, коли на столі чай дружить із печивом, а маслини з вермутом, не обійтись без історій. Вони мають бути добрими, адже за столом збираються друзі. Також це один із вимірів літератури, коли читання зміцнює відчуття захищеності і світ навколо нас стає теплішим і позитивнішим. Адже ми знаємо, що темрява зранку розсіється, що за зимою прийде весна і що насправді все буде добре...


Київ. Люди. Зима [Текст] : зб. оповідань  - Київ : Креативна агенція "Артіль", 2023. - 222 с.
   У збірці представлені оповідання десяти авторів. Головними героями чи не кожної розповіді є Київ та зима. Але це не традиційні різдвяні історії - це реальні та вигадані оповіді, що показують мешканців міста багатовимірно та динамічно.
Київ з його шармом та специфікою, впізнаваними місцями та подіями, з вірою у кохання та чудеса, з романтикою і незламністю духу Міста та Людей.

Прохасько, М. Мрії про Антарктиду [Текст] : / Маркіян Прохасько. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 656 с.
   В основі книги - живі враження автора, який здійснив велику мрію і подався у захопливу подорож до української станції "Академік Вернадський" в Антарктиді. Текст насичений великою кількістю інформації, пов’язаною із континентом: від того, як люди знайшли південну землю 200 років тому, - до того, як потрапити на континент у наш час; від мальовничих описів навколишнього світу у Антарктиці - до пояснення складних процесів, які безпосередньо стосуються кожного мешканця планети.


Синьоок, Т. Сіра веселка 
[Текст] : оповідання / Т. М. Синьоок - Київ : Поліграфсервіс, 2015. - 
104 с.
   Перша книжка Тетяни Синьоок "Сіра веселка" - це збірка оповідань, в яких молода письменниця розповідає про життя звичайних людей, про їхні щоденні проблеми й тривоги. В епіцентрі її уваги - дослідження людських буднів з усіма відтінками сірого. Серед персонажів цієї книжки немає героїв, але вони вміють любити й цінувати благородні вчинки та прості земні радощі.
Курков, А. Різдвяний сюрприз [Текст] : оповідання, роман / Андрій Курков - Харків : Фоліо, 2019. - 715 с.
    До цієї книжки увійшли два різдвяні оповідання Андрія Куркова - "Різдвяний сюрприз" та "Моя улюблена різниця" - і великий роман "Шенгенська історія".
...21 грудня 2007 року опівночі Литва приєдналася до Шенгенського простору. У цю ніч три молоді пари, які подружилися на рокфестивалі, зібралися на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати "Шенгенську ніч" і поділитися одне з одним планами на майбутнє. Інґрида та Клаудіюс говорили про свій переїзд до Лондона, Андрюс і Барбора збиралися до Парижа, а Рената і Вітас - до Італії. Вони не знали, чим їм доведеться там займатися, і навіть припустити цього не могли, проте довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе...

Кокотюха, А. Вогняна зима [Текст] : роман / Андрій Кокотюха - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 352 с.
   Ще вчора кожен мав своє життя, у якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013–2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції гідності, щоправда, по різні боки барикад.
   Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану, учорашня продавщиця Алла перетворюється на волонтерку, тітушка Сірий іде туди, де більше платять, а беркутовець Олег ладний карати "майданутих" навіть задарма...
   Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо і затамовуюємо подих. Бо тут усе справжнє — і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще - відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре...

Андрусяк, І. Третій сніг [Текст] : повість-казка / Іван Андрусяк - Київ : Фонтан казок, 2018. - 120 с.
     Казка про лісову школу (навіть не одну) і її кмітливих, пустотливих і до всього цікавих учнів. А водночас ця книжка - хвацько "закручений" дитячий детектив зі справжнім злочином (навіть не одним) і справжнім розслідуванням, яке веде неймовірно розумний і хижий учитель. Але й цього мало - бо "Третій сніг" також про те, як реагують сучасні діти на гострі, актуальні, болісні проблеми в житті нинішньої України... 
    Насправді ж це історія про добро і зло, співчуття і жорстокість, радість і горе, сміх і сльози - себто про все те найважливіше, що в житті завжди поруч і про що неодмінно треба говорити з дитиною. Але не просто говорити, а відповідально, доступно, з добром і любов'ю. 

Острів зимового мовчання. Антологія жіночої прози [Текст]  - Київ : Преса України, 2013. - 448 с.
  До антології сучасної української "жіночої" прози увійшли твори дванадцяти добре відомих українському і зарубіжному читачеві київських письменниць, які належать до літературного покоління 70-80-х років. 
  Об’єднує цих самобутніх, харизматичних, яскравих, несхожих письмом, стилем і вибором тематики прозаїків і те, що вони у своїй творчості твердо стоять на традиційних для української літератури засадах гуманізму і патріотизму, мужньо порушують гострі соціальні та морально-етичні проблеми нашого буття, глибоко переконані, що чесне і щире Слово спроможне удосконалити цей Світ і Людину в ньому. 

Цікавих зимових свят! 
              Цікавих зимових книг!
                             Розкішного читання! 
                                       З новою книжкою завжди свято!