28 квітня, 2025

Дивосвіт нової книги

"Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку. 
Книга рятує душу від здерев'яніння" 
Тарас Шевченко 

Шановні користувачі та книголюби! 
Раді повідомити про нові надходження цікавих книжок до нашої бібліотеки. Запрошуємо вас до перегляду. Для полегшення вибору ми створили для вас віртуальну книжкову виставку  "Дивосвіт нової книги".

 ПЕРЕГЛЯДАЙТЕ, ВИБИРАЙТЕ, ЧИТАЙТЕ!

27 квітня, 2025

Книга святкує ювілей

     Ювілеї бувають не тільки у людей, але й у книг. Це книги, що йдуть через віки, які витримали випробування часом і ті, що тільки починають свій шлях у вічність. Роками, десятиліттями, століттями несуть вони свою мудрість людям. Цим книгам призначено було не розчинитися у часі, а стати справжніми шедеврами, які покликані відображати великий літопис Життя. 

Пропонуємо вам книжкову виставку-календар
"Книга святкує ювілей"
де представлені видання, що святкують ювілей у 2025 році.

Книги-ювіляри 2025 року чекають на своїх читачів! 
Відзначимо ювілеї цих видань разом!

25 квітня, 2025

ШАНАЄВУ - ШАНА!

 Ядерна стихія опалила долі мільйонів українців. Герої - чорнобильці захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха.
  Одним із таких людей, хто ціною свого  здоров'я врятував мільйони життів, є ЖОРЖ ІВАНОВИЧ ШАНАЄВ - відома людина та давній друг нашої бібліотеки. Учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, виконував роботи з герметизації конструкцій споруджуваного "Укриття"  над зруйнованим 4-м блоком ЧАЕС,  єдиний водолаз за часів Радянського Союзу, який отримав Державну премію СРСР в галузі науки і техніки, науковець, автор 20 винаходів,   нагороджений багатьма державними відзнаками.
 Жорж Шанаєв - громадський діяч, художник, засновник галереї творчості інвалідів "Ми духом незламні".
 Напередодні роковин аварії на ЧАЕС, кожного року, незмінно продовжуючи традицію,  ми відвідуємо Жоржа Івановича. Від усього серця зичимо герою - чорнобильцю міцного духу та здоров'я.



 ЧОРНОБИЛЬ ДЛЯ НАС НІКОЛИ НЕ СТАНЕ МИНУЛИМ!

26 квітня - Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

 26 квітня, 39-й рік поспіль ми вшановуємо тих, хто врятував світ від наслідків Чорнобильської катастрофи, жертовно віддав своє здоров’я та життя у ядерному котлі. Вони стали символом мужності в ім’я збереження нинішнього та прийдешніх поколінь.
 За своїми наслідками  Чорнобильська аварія стала найбільшою і страшною техногенною і екологічно-гуманітарною аварією в історії атомної енергетики у  світі, яка забрала життя тисячі людей і завдала непоправної екологічної шкоди навколишньому природному середовищу України, Європи. 
 За міжнародною шкалою ядерних подій (INES) ця аварія досягла самого найвищого - 7 рівня небезпеки.

До цієї трагічної дати  у читальній залі експонується книжково-ілюстративна
виставка-присвята "Чорнобиль - довгий слід трагедії"
яку доповнили графічні роботи Жоржа Шанаєва
 
 Жорж Іванович Шанаєв - учасник ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, виконував роботи з герметизації конструкцій споруджуваного "Укриття" (Саркофагу) над зруйнованим 4-м блоком ЧАЕС, вчений, громадський діяч.



 Графічні роботи Ж.І. Шанаєва пропонуємо  переглянути на блозі бібліотеки "Творчість колег та друзів", розділ "Чорнобильська трагедія" за посиланням http://clsgtvorchist.blogspot.com/p/blog-page.html

 Чорнобильська трагедія ніколи не зітреться з пам’яті людей, які її пережили, з пам’яті ліквідаторів того, що сталося тієї буремної ночі на самій ЧАЕС і навколо неї 39 років тому!

18 квітня, 2025

Вітаємо з Великоднем

Щиро вітаємо вас з прийдешнім Великоднем 
- світлим християнським святом! 
Чудо Христового Воскресіння об’єднує всіх нас вірою у перемогу 
світла над темрявою, добра над злом, життя над смертю. 


  Видання, які ми підібрали для вас, розкажуть  як відзначали свято Великодня наші пращури, які відмінності в святкуванні у кожній області нашої країни, про музеї, що присвячені цьому святу і ще багато чого цікавого про традиції українців. Запрошуємо вас ознайомитись з цими книжками.
Ми щиро бажаємо нам усім, 
щоб сонце Перемоги і Миру зійшло над Україною!!!

17 квітня, 2025

Майстер-клас з пластилінографії "Великодній Кролик"

Продовжуємо співпрацювати 
з Київським літературно-меморіальним музеєм Максима Рильського.
У рамках проєкту "Краса рятує світ!" разом з Наталією Веселицькою, старшим науковим співробітником музею, 
провели майстер-клас "Великодній кролик" 
для учнів 3-Б класу школи №36 імені С. П. Корольова.




Діти зліпили з різнокольового пластиліну неймовірні композиції на великодню тематику. Роботи вийшли казковими.

16 квітня, 2025

18 квітня - День пам'яток історії та культури

   До  Дня пам’яток історії та культури у читальній залі  відбулася зустріч з історикинею, археологинею Євнікою Анатоліївною Ліньовою, присвячена питанню охорони об’єктів культурної спадщини України. Участь у заході взяли науковці, краєзнавці, користувачі бібліотеки - усі, кому не байдужа доля культурної спадщини України.
 Тема зустрічі "Деякі зміни у законодавстві про охорону культурної спадщини". Євніка Анатоліївна Ліньова - екс-заступник Голови Державної служби охорони культурної спадщини України, є співавтором Ризької хартії, що була прийнята у 2000 р. на міжнародній конференції "Аутентичність та історична реконструкція культурної спадщини". Також брала участь у конференціях ЮНЕСКО щодо охорони культурної спадщини в Україні, Литві, Латвії, Білорусі, Польщі та інших країн Європи. Євнікою Ліньовою та під її керівництвом за  роки роботи розроблено і подано на затвердження Верховною Радою України та Уряду документи щодо ратифікації Україною міжнародних конвенцій, понад 30 нормативно-правових актів, що врегульовували питання охорони культурної спадщини, зміни і доповнення до Закону України "Про охорону культурної спадщини".


  Євніка Анатоліївна висвітлила цікаву інформацію про унікальні пам’ятки, культурні особливості різних регіонів нашої країни, а також про стратегію збереження культурної спадщини.



  На заході був присутній Олександр Палій, регіональний координатор взаємодії з громадськістю уповноваженого ВР України з прав людини по Києву та Київській області.


15 квітня, 2025

Поповнення фонду бібліотеки

До кола наших користувачів, які дарують книги, приєдналися 
чарівні красуні  з дитячими книжками з власної бібліотеки. 
Книжки, які вони вже прочитали, знайдуть своє місце 
на полицях дитячого куточка нашої бібліотеки 
та стануть доступними іншим маленьким читачам.

Дякуємо  маленьким дарувальникам!

14 квітня, 2025

80 років від дня народження Сергія Дяченка

 
   Сергій Дяченко - письменник-фантаст, сценарист, редактор. У минулому - вчений-психіатр і генетик. 
   Народився у столиці України 14 квітня 1945 року. 
   Закінчив Київський медичний інститут, працював лікарем-психіатром. Кандидат біологічних наук.    
  У 1989 році закінчив сценарний факультет. Сергій Дяченко автор кіносценаріїв до фільмів: "Микола Вавилов", "Голод-33", "Гетьманські клейноди", "Генетика і ми", "Природи міцні затвори", "Совість у білому халаті", "Академік Бєляєв", "Зірка Вавилова" та ін.
  У 1993 році одружився з українською актрисою, киянкою - Мариною. І вони почали писати з нею як співавтори.
   До 2009 року він жив і працював у Києві. У 2013 році разом з дружиною Мариною переїхав у США, (Лос-Анжелес).
   Помер Сергій дяченко на 78-му році життя 5 травня 2022 року.
   
   Сергій та Марина Дяченки працювали у жанрі фантастичної  літератури як письменники, сценаристи та редактори. Вони отримали звання найкращих фантастів Європи  на міжнародному фестивалі Єврокон-2005. Подружжя належить до найуспішніших літераторів України (2010р.), їх книги досягли мільйонних тиражів.
   Перший роман "Брамник" (1995р.) визнаний кращим дебютом на конкурсі європейської фантастики.
   Творчий доробок складають десятки романів, повістей, оповідань, зокрема: "Ритуал", "Відомська доба", де з’являється персонаж української міфології Чугайстер, цикл про пригоди школярки Ліни - "Ключ від королівства". Твори у 26-ти томах , дитячі видання "Повітряні рибки", "Летючий капелюх", "Габріель і сталевий Лісоруб", "Жирафчик і пандочка".
   Вони є авторами понад 80 повістей та 25 романів. Свій жанр вони визначають як "магічний реалізм". Їх творчий тандем сміливо можна назвати художниками в літературі, тексти яких завжди сповнені глибоким змістом і створюють фантастичні полотна.

До цієї дати ми підготували 
віртуальну книжкову виставку 
"Світ фантастики Сергія та Марини Дяченків".

В статті використані інтернет-матеріали

11 квітня, 2025

"Люби природу не для себе, люби для неї..." Максим Рильський

8 квітня у бібліотечному просторі ЦРБ "Голосіївська" 
відбулася презентація документально-художнього літопису 
"...Люби природу не для себе..."


 Автор-упорядник літопису - Максим Георгійович Рильський, онук славетного поета Максима Рильського. Ця книга про Максима Тадейовича , про любов до природи і природу поезії. Саме природа з перших років життя виховувала Максима Рильського, як поета і особистість.
  Максим Георгійович читав вірші та згадував про невтомну пристрасть Максима Тадейовича до подорожей, про людей, таких як і він самий, закоханих у вроду природи.



Спогади, фрагменти листів, світлини - світ поета, де живе натхнення.


   З нагоди 130-річчя від дня народження Максима Тадейовича Рильського Максим Георгійович презентував хронікально-публіцистичний фільм "Побачення з Максимом Рильським"
 Документальні кадри із життя поета, його подорожі, захоплення риболовлею, спілкування з родиною та друзями, яких об'єднувала любов до української культури та мистецтва. Максим Тадейович  любив рідну природу та в ній  знаходив натхнення для творчості.


   Ми та наші колеги з ЦБС Голосіївського району отримали у подарунок це чудове видання з дарчим підписом від Максима Георгійовича Рильського.


  
 Ідея та оформлення обкладинки документально-художнього літопису належить художнику Вадиму Шевченку.











Виставка робіт Вадима Шевченка.