Віртуальні виставки



Шановні читачі!

Пропонуємо Вашій увазі книжкову виставку «Мелодія слова», присвячену Всесвітньому дню письменника.

Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48-го конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб був заснований в 1921 році.
Назва організації — абревіатура, утворена першими літерами англійських слів poets — поети, essayists — нарисовці, novelists — романісти. Цікаво, що абревіатура в даному випадку збігається зі словом «pen» — ручка в перекладі з англійської.
Це міжнародне об'єднання письменників, яке, як сказано в Хартії ПЕН-клубу, «виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни і між всіма країнами. Його члени зобов'язуються виступати проти придушення свободи слова в будь-якій її формі в тих країнах і суспільствах, до яких вони належать, а також у всьому світі, коли це можливо. ПЕН-клуб виступає в захист свободи друку і проти довільного застосування цензури в мирний час.

Українська жіноча поезія 
«Ще не було епохи для поетів, 
Але були поети для епох!» 
Л.Костенко 


Сама. Антологія сучасної української жіночої поезії. – К.: Преса України, 2013. – 320 с.

Світ сучасної української жіночої поезії такий багатий, різнобарвний, талановитий і непізнаний, що зорієнтуватись у цьому безмежжі імен доволі складно. Його неможливо вмістити в одній книжці, але антологія «Сама» – якраз така спроба ознайомити читачів із творчістю п’ятдесяти п’яти відомих київських поетес різних поколінь, від тих, чий літературний дебют припав на шістдесяті роки ХХ століття до наймолодших, що яскраво заявили про себе в ХХІ столітті.



Поклад, Н. Поезії : лірика /Н. Поклад. — Київ : Преса України, 2013. — 143 с.

До збірки «Поезії» увійшли ліричні твори відомої української поетеси, лауреата літературних премій імені Євгена Маланюка, Михайла Коцюбинського, Наталі Забіли, Марусі Бек, «Благовіст», «Кришталевий птах».



Поклад, Н. І. Це місто – наче Господа рука:вірші про Київ. – К.: Фенікс, 2007. – 96 с.



Малігон, А. М. Первісний дощ : поезія /   А. М. Малігон ; худож. Н. Новікова. — Київ: Преса України, 2013. — 79 с. : іл.

Анна Малігон — авторка збірок поезії «Дзвінок у двері», «Переливання крові», «Покинутим кораблям». Своєю новою збіркою «Первісний дощ» вона засвідчує розвиток кращих традицій української жіночої поезії. Її вірші позначені чуттєвістю, іронією, сповідальністю і балансують між класичним романсом і сповіддю. У особі Анни Малігон маємо яскраву поетику, яка рефлексує на теми, знайомі мільйонам жінок усього світу.

Лук’яненко, Г. Цілунок ночі: Поезії /         Г. Лук’яненко .– К.: Юніверс, 2008. – 176 с.

Ім'я Ганни Лук’яненко з’явилося на обрії молодої української поезії нещодавно разом з виходом першої збірки «Повноліття». Стиль її письма зітканий із напівреальних життєвих вражень, із гри уяви і химерних, фантасмагоричних видив.
Цей же поетичний щоденник, або точніше – нічник, – теж бачиться, як «гонитва за привидом», як візії чогось надреального, фрагменти сновидінь, часом болючих, та рідко – щасливих. У новій збірці віршів «Цілунок ночі» авторка продовжує розвивати свої сюрреалістичні мотиви.


Миколаєнко, А. Ю. Наперсток для відьми. Вірші / А. Ю. Миколаєнко. – К.:Преса України, 2013. – 112 с.

Можна вигадувати багато сучасних методів знешкодження нечистої сили, а ще ліпше знайти фетиш. І наперсток, який пропонує Алла Миколаєнко, – річ дуже слушна, адже допомагає не вколотися відьомськими голками. Поетичним оберегом авторка хоче відвести від читачів недобрих людей. Наперсток – амулет на щастя, який діє незалежно від того, живете ви в місті відьом чи лише читали про нього в книжках класиків.

Баранова (Мохорт), Л. В. Не зміліє душі криниця : вірші / Л. В. Баранова (Мохорт). - К. : Твім інтер, 2006. - 136 с.

Книгу склали вірші про рідну землю,дорогі серцю стежки, спогади, зігріті мріями юності й духовними набутками зрілості. Людмила Баанова (Мохорт) обдаровує нас, читачів, своїми віршами,що линуть із її творчої душі вже тепер, після виходу на пенсію. Отже, перед нами перша книга авторки. Виходить у світ до її ювілею. Тематика розділів каже сама за себе - "Розумне сіять, вічне берегти", "Край мій неповторний", "Синіми ночі були". Вірші зворушують насамперед щирістю, ліричністю.



Калюжна, Г. М. Літо метелика. Лірика, проза, пісні / Г. М. Калюжна. - ПрАТ «Миронівська друкарня», 2013. – 440 с.

Поетесу Галину Калюжну давно помітили знавці і любителі поезії. Ще більше її знають любителі української пісні – десятки пісень на її вірші лунали і лунають у виконанні відомих українських виконавців. І ось нова книга лірики, прози, пісенних текстів - вершина творчості поетеси. У ній любов, яка пульсує на весь світ, наповнює життя і стає самим життям. У ній філософська істина людини, яка прагне охопити своєю любов’ю небо і землю, розуміючи, що сама перебуває між тим і другим, і що кожне її слово в буквальному розумінні може стати останнім. І тому воно правдиве,як тільки може бути правдивим слово на порозі вічності… Це поезія людського і духовного подвигу. Книга «Літо метелика» стала творчим заповітом Галини Калюжної. Вона розрахована на всіх, хто любить справжню поезію.

Козак, В. С. Барвінок на три голоси. Хронікально-документ. поезофольк/          В. С. Козак. – К.: Преса України, 2013. – 128 с.

Валентина Козак – авторка збірок поезій «Сурми серця», «Чисті роси», «Поклик літа», «Кобзарівна», «За Україну молюсь», книжок сатири «Ще сміються в Україні» та «Ваше сміхородіє», книжок для дітей «Де росте пшоно?», «Алфавіт-садоцвіт», «Пригоди Мишенятка у пошуках зернятка», фольклорних видань.
Збірка «Барвінок на три голоси» присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка та 180-річчю подвижниці-фольклористки Насті Присяжнюк, репресованої за любов до української пісні. У збірці представлено також зрілу інтимну лірику відомої сучасної української поетеси.   



Короненко, С. А. Нічний політ
/ С. А. Короненко. – К.:Ярославів Вал, 2009. – 155 с.

Світлана Короненко — одне з найяскра­віших імен у сучасній українській поезії. Для її творчості притаманні «нескутість, відсут­ність канону, нелюбов до канону, небажання говорити класичним ямбом про страшні ре­чі». У поетичній творчості поетеси переважає ритмізований білий вірш, але він настільки органічний, що цього не помічаєш, ідучи за магією поетичної стихії. Ця книжка — п'ята у доробку поетеси.



Білоцерківець, Н. Готель Централь. Вибрані вірші / Н. Білоцерківець. – Львів: Кальварія, 2004. - 120 с.

До книжки увійшли твори з попередніх збірок Наталки Білоцерківець «Підземний вогонь»(1984), «Листопад»(1989), «Алергія»(1999) та вірші останніх років.

Мельник, І. С. Віками зшиті слова: поезії /І. С. Мельник. - Тернопіль : «Терно-граф», 2012. — 123 с. : іл.

До першої збірки «Віками зшиті слова» талановитої поетеси Ірини Мельник із Рівного увійшли, зокрема, верлібри, вірші-казання та римовані вірші. Різножанровим творам громадянської та інтимної лірики характерні щирість і відкритість, чутливість та емоційність, драматизм і напруга. Авторка ламає стереотипи, прагне розуміння, відвертості, всю свою душу виливає його величністю Словом на папір. Вона намагається докричатися до кожного, уберегти від невдач і розчарувань в особистому житті. І це робить її сильною, терплячою і впевненою у завтрашньому дні.


Костенко, Л. В. Мадонна Перехресть/         Л. Костенко. – К.:Либідь, 2012. – 112 с.:іл.

До книжки увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років.
Це книжка дуже особиста: вона присвячена коханій доньці – Оксані. З великою довірою до свого читача автор відкриває родинний альбом – ніби запрошує на вогник земного дому всіх подорожніх на шляхах і перехрестях буття.

Українська поезія очима чоловіків
«Ну що б, здавалося, слова… 
Слова та голос – більш нічого. 
А серце б’ється, ожива, як їх почує!» 
Т.Шевченко

Афонін, О. Дзеркало душі: Поезії /             О. Афонін. – Харків: Фоліо, 2007. – 153 с.

Олександр Васильович Афонін — президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, відомий гро­мадський діяч, відзначений за роботу по захисту української мови і національного книговидання орденом «За заслуги» III ступеня (2004 р.) і званням Лауреата премії імені Дмит­ра Нитченка (2004 p.).
Скільки себе пам'ятає, Олександр Васильович завжди захоплювався літературою — і особливо поезією. Потай навіть від друзів ще в шкільні роки почав писати вірші. Боротьба добра і зла, вірність і відданість, любов і роди­на — ці одвічні людські цінності хвилювали його все життя і змушували братися за перо.
Минали роки, але поезія в душі не вмирала. І сьогодні Олександр Васильович таки зважився поділитися своїми роздумами з читачем.

Антощак, М. В. Воистину люблю: поезії /М. В. Антощак. – Тернопіль:ТзОВ «Терно-граф», 2012. - 124 с., іл.

У збірці поезій «Воістину люблю» молодого автора Миколи Антощака із Бердянська Запорізької області розкриваються почутгя любові до рідного краю, матері-України. Вірші озиваються відкритістю, одкровенням, почуттям вдячності близьким та рідним людям. Молодий поет намагається висповідатися перед читачами за пережите і переболіле. Поезія його безпосередня, щира і відкрита. Тематика творів різноманітна — від патріотичної до інтимної лірики.



Лубківський, Р. Камінне жниво: поезії /   Р. Лубківський. - Львів: Світ, 2001. - 232 с.

До збірки поезій Романа Лубківського ввійшли твори різних років. Більшість з них публікується вперше.

Дробот, В. Л. Лирика: избр. Стихи /             В. Дробот. – К.:Криниця, 2013. – 544 с.

Главные темы книги Василя Дробота «Лирика» - философские вопросы общественного бытия и становления личности, а также проблемы поэтического творчества. Мастерство в поэзии В.Л. Дробота всегда на службе чувства, настроения, мысли. А разнообразие и виртуозность техники его поэзии начинаешь видеть по-настоящему тогда, когда эмоциональное впечатление – со всем богатством переживаний, тонкостями чувств, яркостью образов – начинает уступать желанию понять, какими же средствами создано это богатство. Максимальная ясность, точность и выразительность жизнеутверждающих устремлений души и оттенков мыслей, которая присуща поэзии Василя Дробота, является извечной целью истинного искусства слова.



Астаф’єв, О. Г. На березі неба: Вірші /        О. Г. Астаф’єв. – К.: Преса України,      2013. - 190 с.

Олександр Астаф’єв – один із активних учасників сучасного літературного процесу. До книги увійшли нові поезії автора, а також деякі твори із попередніх збірок. Книга приваблює концептом культурної пам’яті, широким філософським, релігійним та інтелектуальним контекстом і місткими,глибоко пережитими символами та образами.

Здорик, О. Світла молекула: Поезії
/О. Здорик. – К.:Видавництво імені Олени Теліги, 2007. – 88 с.

Здорик Олег – автор збірки поезій «Аби лиш встиг…»(1998р.), публікацій у періодичній пресі. Нова його поетична збірка «Світла молекула» присвячена всебічному осмисленню теми кохання, філософським роздумам про плинність життя, взаємостосункам людини та суспільства, ролі і місцю митця в ньому.



Козаченко, І. Зимовий птах. Вибрані вірші. Спогади / І. Козаченко. - К.: "Преса України", 2013. - 160 с.

До книжки вибраного відомого українського поета ввійшли вірші з прижиттєвих збірок, ранні та останні вірші, а також спогади про нього.

Могильний А. Нічні мелодії: вірші /          А. Могильний. – К., 2013. – 128 с.

Аттила Могильний (1963 - 2008) – один із найяскравіших поетів-вісімдесятників. Уже першою книжкою «Турмани над дахами» він заявив про себе, як про зрілого майстра поетичного слова. Романтичний, вишуканий, вигадливий і ніжний – таким назавжди запам’ятався він читачам своїми віршами. До збірки «Нічні мелодії» увійшли кращі вибрані твори поета.



Рибчинський, Ю. С. Поїзд: Поезії /           Ю.С. Рибчинський. – К.: Укр.письменник, 2005. – 159 с.

До книжки Юрія Рибчинського ввійшла його лірика, а також поема «Поїзд».

Гончар, О. Поетичний пунктир походу: Поезії / О. Гончар. – К.: Видавничий центр «Просвіта», 2000. - 120 с.

Ім’я Олеся Гончара упродовж багатьох років було символом слави і честі української літератури.
Воістину життя великих митців не припиняється із їхньою фізичною смертю!
І свідченням цього є вперше оприлюднені в цій книзі поезії Олеся Гончара. Це — невідома широкому читацькому загалу, наповнена духовним змістом і спрагою творення житейська фронтова поезія. Вона зафіксувала почуття патріота-українця, які довелося пережити автору на нелегких дорогах війни.

Сопронюк, О. П. Самотній вовк. Поезії / О. П. Сопронюк. – К.: Преса України,     2013. - 128 с.

Олександр Сопронюк — колоритна постать сучасного українського літературного процесу. Поет, есеїст, публіцист, багаторічний редактор газети «Слово», яка на початку дев’яностих років друкувала літературні твори і публіцистику молодих українських письменників, позначених виразно антиколоніальним пафосом та новою естетикою. Його поезія трибунна, і навіть коли він пише не вірші високого громадянського звучання, а інтимну лірику, вона призначена для читання перед широкою аудиторією. Олександр Сопронюк - член Асоціації українських письменників та Фонду вільних журналістів імені В’ячеслава Чорновола.


Кремінь, Д. Д. Замурована музика: лірика, симфонії, поеми /Д. Кремінь. – К.:Ярославів Вал, 2011. - 360 с.

У новій книзі відомого поета, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка, зібрано кращі лірико-філософські твори та вірші про кохання в їх емоційній глибині та стильовому розмаїтті. Вперше в одному форматі зібрано поетичні симфонії Дмитра Кременя, які виділяються своєю оригінальністю навіть на тлі сьогочасного формотворчого багатства вітчизняної та світової поезії.



Римарук, І. Сльоза Богородиці. Вибране / І. Римарук. – К.: Дніпр, 2008. – 400 с.

До книги увійшли вибрані твори з попередніх збірок Ігоря Римарука.
Вірші поета перекладалися багатьма мовами світу, друкувалися в англо-, іспано-, румуно-, шведсько-, німецькомовних антологіях української поезії.



Шановні читачі!

Пропонуємо вашій увазі книжкову виставку «Маленька країна – країна дитинства, де сонечко світить і казка живе», присвячену Міжнародному дню захисту дітей

1 червня - одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей був проведений в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним пріоритетних напрямів своєї діяльності.
В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року і відзначається щорічно, також 1 червня.
 








Передова стаття газети "Порадниця" до свята Міжнародного дня захисту дітей.

Українські казки

«Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості»
В.Сухомлинський 

Казки українських письменників / Упоряд.: О.Є.Шевченко, Т.Г. Качалова; 
Передм. А.Г. Костецького. –К.:Школа, 2003. -191с. – (Сер. «Хрестоматія школяра).

Цю книжку не змінить жоден підручник української мови. Такого багатства, розмаїття, мовних глибин і щедрот більше ніде не зустріти!









Українські народні казки. Ростов –на-Дону: видавництво «Про-Прес»., 2001. – 512с., з іл.

Ми зібрали всі найкращі українські казки в цю чудово проілюстровану книгу. Казки - найбільше диво, і читання їх надасть Вам і дитині радість. Подаруйте її собі та дітям!











Казки про богатирів та лицарів / Авт.-упорядник Ю.П.Винничук; худож.-ілюстратор С.Д. Кім; худож.- І.В. Осипов. – Харків:Фолио, 2001. – 464 с. – (Б-ка укр. казок).

Книга, що пропонується широкому колу читачів, представляє зібрані вперше під однією обкладинкою українські народні та літературні казки про богатирів і лицарів з різних регіонів нашого краю.







Українські народні казки / Упоряд.: О.Є.Шевченко, Т.Г. Качалова; Передм. А.Г. Костецького. –К.:Школа, 2003. -192с.: іл. – (Сер. «Хрестоматія школяра).


Народна казка – це той жанр у світовій літературі, з якого людина починає свій життєвий шлях і з яким не розлучається протягом усього життя.


Франко, І. Коли ще звірі говорили: Казки для дітей /І.Франко – Сталкер, 2001. – 96с.:іл.

Великий український письменник Іван Франко одним з перших у вітчизняній літературі звернувся до дитячої аудиторії.
Казки письменника для дітей, вміщені у пропонованій збірці, залучатимуть маленького читача до гуманістичних першоджерел рідної літератури.



Курков, А. Школа котовоздухоплавания / Худож.- иллюстратор А. В. Хмель; Худож.-оформитель И. В. Осипов /А.Курков. - Х.: Фолио, 2007. – 35 с. – (Детский мир).

В веселой и доброй сказке Андрея Куркова рассказывается о летающем коте Орлове и его замечательной школе котовоздухоплавания, в которой он учил котят летать. А еще о забавных приключениях учеников этой школы, о котенке Ваське Утюгове и его верном друге щенке Рыжике.



Казки і легенди часів Київської та Галицької Русі: / Худож.- ілюстратори М.Л.Курдюмов, О.І. Курдюмова; Худож.-оформлювач Л.Д. Киркач-Осипова. –Харків.: Фолио, 2005.- 381с.- (Б-ка укр. казок).

Легенди, перекази та казки що увійшли до збірки, переносять у часи Київської та Галицької Русі. В них читач знайде цікаві історичні відомості, дізнається про тогочасні народні уявлення щодо створення світу, виникнення міст, сіл, річок тощо, відчує чарівну красу і поезію рідної мови.



Казковими стежинками: Казки. - Х.:Белкар - книга,2008.- 64с.:іл.. –(Веселка)

Ця книга – золота криничка народних казок, з якої ми черпаємо скарби народної мудрості. На прикладах казкових персонажів діти зможуть осягнути складний світ людських взаємин, навчаться відрізняти добро від зла, а також здійснювати гарні вчинки. Для дітей молодшого шкільного віку.

Казки народів світу

                                                «Казка – вітер, що роздмухує вогник дитячої думки й мови».

В.Сухомлинський


Фінські народні казки: Для мол. шк. віку/ Упор., [вступ. слово та переказ із фін. О.С.Завгороднього] ; Мал. К.В. Штанко. – К.:Веселка. – 2000. – 158 с., іл. – (Казки народів світу).

До збірки увійшли найвідоміші казки фінського народу – чарівні, соціально-побутові, пригодницькі, фантастичні, казки про природу, що відзначаються щедрою фантазією,оригінальним сюжетом, цікавим місцевим колоритом, неповторним народним гумором.










Волшебные сказки Востока. – К.: МКП «Прометей» 1993. – 400 с.

Мир волшебной сказки богат, красив, полон самой поразительной фантастики: его населяют могущественные джины, волшебники, колдуньи, чудовища-людоеды, хитроумные визири. Тут и птица Семург, тут и добрые всемогущие пери, тут и усмиренные волшебным словом великаны, совершающие беспримерные чудеса. Проникнутые немеркнущим очарованием Востока, звучащие то торжественно, то лирично, то задушевно, то с лукавинкой и юмором – сказки эти найдут верный путь к читательскому сердцу.


Грецькі народні казки: Для мол. шк. віку / Упоряд. та переказ із нового. В.І.Степаненка;[ Вступ. слово Т.М.Чернішової ]; МАл. В.А. Ульянової та В.А. Буйновського. – 2-ге вид. –К.:Веселка, 2001.-159с.: іл. - (Казки народів світу).

Збірник найпопулярніших казок грецького народу – соціально-побутових, чарівних та казок про тварин.



Карнавал животных. Французские народные сказки в переводах Михаила Яснова. – К.: Грани – Т, 2007. – 80 с., ил.

В этой книжке собраны французские народные сказки. В них, как правило, не так и много всякого колдовства – и наши герои справляются с выпавшими на их долю трудностями благодаря собственной смекалке и настойчивости. Конечно, мы можем посмеяться над неумехами, трусами и глупцами. Но зато и сможем порадоваться, когда узнаем о добром или благородном поступке героя. Эти сказки записаны со слов старых рассказчиков, которые помнили старые-старые времена, когда еще животные умели говорить, а с людьми случались разные необыкновенные истории. Вот мы их и почитаем!