Виставка декоративного розпису Анни Заліської-Дернової «Осінні барви»
З 7-го по 30-е вересня 2020 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (вул. Грушевського Михайла, 1; 2-й поверх) демонструвалась виставка декоративного розпису Анни Заліської-Дернової «Осінні барви».
Після закінчення школи Анна Володимирівна керувала гуртком декоративного розпису в середній школі с. Бишів. В 2004 році отримала вищу економічну освіту. Анна одружена, має двох синів.
Працюючи економістом, мисткиня не зрадила своєму захопленню – вона впевнено прямує шляхом художника. Вивчаючи твори неперевершених українських художниць із світовими іменами Марії Примаченко та Ганни Собачко-Шостак, петриківський розпис, наслідуючи народні традиції, – Анна напрацювала свій особистий творчий почерк. Її роботи в стилі Київського декоративного розпису мають сюжетні зображення, орнаментальні мотиви – здебільшого рослинні: квітів, дерев, стебел, плодів. Вона створює на своїх полотнах яскраві, колоритні, життєрадісні образи, що занурюють глядача у фантастичний світ краси і гармонії. Живопис А. Заліської-Дернової відображає тематику українського епосу про родину («Сім’я»), про дівочу красу («Дівчина-калина»), про красу української природи («Світанок», «На світанку», «Польові квіти», «Соняхи», «Букет тюльпанів», «Старий дубе», «Осінні квіти», «Весняний спів»), тему колискової («Спи, моя радість», «Ніч»), присвята «Героям Небесної Сотні» тощо.
У творчому доробку майстрині більше ніж сотня робіт, які вона за останні роки експонувала на своїх персональних виставках в Києві, Макарові, Вишгороді.
На виставці в НБУ ім. Ярослава Мудрого було представлено 17 робіт, виконаних акрилом на деревноволокнистій плиті. Запрошуємо зануритися в святкову атмосферу казкових та позитивних творінь.
Співпраця з художницею триває вже кілька років. У бібліотеках ЦБС Голосіївського району м. Києва були організовані виставки робіт та майстер-класи майстрині. У ЦРБ ім. М. О. Некрасова продовжує демонструватись виставка робіт "Жива вода".
Члени сім'ї Анни завжди підтримують її в усіх творчих проєктах, а читачі та працівники бібліотеки із задоволенням долучаються до прекрасного.
Немає коментарів:
Дописати коментар