
Трагедія Бабиного Яру ніколи не повинна повторитися у майбутньому, ні в Україні, ні в будь-якому іншому куточку Землі.
Бібліотека розпочала свою діяльність у 1929 р. До послуг користувачів: абонементне обслуговування; обслуговування в читальній залі; доступ до інформаційних ресурсів через мережу інтернет; доступ до електронних каталогів; консультативна допомога бібліографа; тематичні бібліографічні ресурси з актуальних питань; віртуальні презентації; творчі акції; зустрічі з цікавими людьми; дні інформації; презентації; бібліографічні огляди тощо.
У Бабиному Яру за час Другої світової війни стратили близько 100 тисяч людей. Урочище стало спільною могилою для євреїв, українських націоналістів, радянських військовополонених, ромів, а пізніше – пацієнтів київської психлікарні. Тільки за 29 та 30 вересня 1941 року в Яру розстріляли 33771 людину. Події тих двох днів досі залишаються найтрагічнішою сторінкою в українській історії.
Ландшафт урочища зазнав значних змін, розкопки ніколи не проводились, доля останків досі точно невідома. Уся територія Бабиного Яру – водночас і меморіал, і масова могила.
На захід були запрошені і наші колеги - співробітники КРВПУБ.
Не тільки краєзнавці та історики цікавилися виникненням та розвитком Голосіївського району. Багато років збиралися та зберігалися у сімейних архівах городян численні тематичні газетні вирізки з історії Києва . Постійні читачі відділу абонементу, які люблять і десятиліттями відвідують бібліотеку ім. М.О.Некрасова (а тепер до нас прийшли їхні діти і онуки), вирішили поділитися цими «скарбами».
«Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи», Дара Корній.