До Дня Української Державності
пропонуємо вашій увазі науково-популярне видання
Ігоря Гирича "Як Україна ставала українською.
Громадсько-політичне життя на підросійській Україні ХІХ-поч. ХХ ст."
Ігоря Гирича "Як Україна ставала українською.
Громадсько-політичне життя на підросійській Україні ХІХ-поч. ХХ ст."
Ця книга за жанром є дослідженням історії політичних ідей, інтелектуальної історії України в ХІХ - на початку ХХ століття.
Автор розглядає питання культури через контекст національного питання, бо українська культура (освіта, література, мистецтво) і спрямовувалася його носіями на вирішення головного питання - будування самодостатньої української національної культури.
Українці були лише одним із десятків народів, які намагалися залишити себе на світовій арені, а не бути асимільованими сильнішими і "цивілізованішими" націями.
Українські землі були розділені між двома імперіями, що призвело до різних шляхів розвитку. Підросійська Україна переживала активний національний рух, який боровся за збереження мови, культури та самовизначення. Водночас, під австро-угорським правлінням українці мали більше свободи для розвитку культури та освіти.
Серед більшості загалу панує думка, що Україна була приречена на свою державу. Насправді все було навпаки, Україна мала всі шанси зникнути з карти світу, розчинитися в російській, польській, угорській, румунській та інших державних націях, але цього не відбулося і заслуга в цьому окремих титанів нації, які проклали шляхи виходу на широкий шлях європейського розвитку.
Книга Ігоря Гирича стане в пригоді всім, кого цікавить модерна доба української історії ХІХ - початку ХХ ст., хто прагне з'ясувати еволюцію громадсько-політичної думки та особливості українського національно-визвольного руху на підросійській Україні.
Підготувала Зінчук
#ця _книга_ у _бібліотеці_завдяки_УІК
#поповненняфондівбібліотек УІК
Немає коментарів:
Дописати коментар