Він впустив красу України у світ: 160 років Миколі Пимоненку, українському художнику-живописцю.
«Він був істинним українцем, не забудеться краєм за свої правдиві і милі, як Україна, картини…»
Знаному майстру живопису московитський чиновник-шовініст «порадив» не мазюкати задрипану Малоросію та «сільський гній».
І. Рєпін.
21 березня 2022 року виповнюється 160 років Мико́лі Корни́ловичу Пимоне́нку — українському художнику-живописцю, академіку живопису Петербурзької академії мистецтв, Члену Паризької інтернаціональної спілки мистецтв і літератури, автору багатьох картин на сільську та міську тематику.Микола Корнилович Пимоненко по праву входить до “золотої десятки” українських художників ХХ ст.
Картини художника вражають реалістичним спрямуванням, пригадаймо такі полотна, як
«Чистий четвер», «У розлуці», «Художник», «Весілля в Київській губернії», «Засватана», «Жертва фанатизму», «Страсний четвер», «Перед грозою», «Гопак» та інші.
Написані з великою любов'ю та тонким почуттям справжнього знавця сюжети з життя рідного краю назавжди закріпили за творами Пимоненка гідне місце у скарбниці національного надбання України.
Ім’я Миколи Пимоненка – академіка живопису – прикрашає сузір’я найталановитіших людей України. Його життя – це приклад надзвичайного працелюбства, без якого будь-яке обдарування тьмяніє.Картини художника вражають реалістичним спрямуванням, пригадаймо такі полотна, як
«Чистий четвер», «У розлуці», «Художник», «Весілля в Київській губернії», «Засватана», «Жертва фанатизму», «Страсний четвер», «Перед грозою», «Гопак» та інші.
Історія повторюється, коментарі зайві
Немає коментарів:
Дописати коментар