Анатолій Гайдай творець скульптурної Шевченкіани
(з циклу «Вічний як народ»)
Знайомство з Анатолієм Федоровичем Гайдаєм та його скульптурною творчістю розпочалося в ЦРБ ім. М. О. Некрасова, де він працював і, де згодом через душу і руки скульптора народжувалися його творіння. Анатолій Гайдай – київський художник і скульптор, випускник відділення скульптури Дніпропетровського державного художнього училища.
Все життя працював художником-оформлювачем, реставратором. Всі його вироби з паперу створені в техніці «паперопластики», кожна скульптурна композиція є по-своєму унікальною, створена в різний час і ніби переносить нас в часи
Т. Г. Шевченка, полонянки Роксолани, козаків, простого українського люду.
На його честь в Інтернет – центрі
ЦРБ ім. М. О. Некрасова відбувся відео перегляд фотоматеріалів з виставки робіт Анатолія Федоровича Гайдая, яка, на жаль, стала останньою в його житті. У червні місяці цього року Анатолій Федорович пішов з життя. Виставка відбулася у виставковому залі Вишгородського історико-культурного заповідника. Ініціаторами та організаторами, якої стали бібліотекарі
ЦРБ ім. М. О. Некрасова та
ім. М. М. Коцюбинського для дітей.
ЦРБ ім. М. О. Некрасова та
ім. М. М. Коцюбинського для дітей.
Цей спільний захід пройшов з великим успіхом, директор ВІКЗ Ірина Пироженко подякувала працівникам бібліотеки за надану можливість познайомитись з прекрасними зразками скульптурної творчості автора, про нього є публікації в пресі м. Вишгорода та відбулася серія телерепортажів на місцевому ТБ.
На перегляд фотоматеріалів до
ЦРБ ім. М. О. Некрасова завітала донька Анатолія Федоровича - Наталя, яка взяла участь в пам’ятному заході. Вона розповіла про життя та творчість батька, який творив свої скульптури з підручних матеріалів. Працівники бібліотеки згадали роки, коли Анатолій Федорович Гайдай працював у нашій бібліотеці.
Це була сумлінна, творча, талановита людина. Він працював з особливим натхненням, тому його скульптурні композиції глибоко патріотичні, створені з повагою до історії України та любов’ю до людей – персонажів його творів.
Немає коментарів:
Дописати коментар