Ми воїни. Не ледарі. Не лежні.
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож нам так і важко через те.
Ліна Костенко
Лавреатка Шевченківської премії, Премії Антоновичів, Ордену Почесного легіону, нагороджена званням "Почесний громадянин Києва". У 1967 році разом з Павлом Тичиною та Іваном Драчем номінована на Нобелівську премію з літератури.
Народилась Ліна Костенко 19 березня 1930 року на Київщині в містечку Ржищев.
Завдяки їй поезію полюбили мільйони, і складно нині знайти українця, чиє серце не торкнули афористичні, пронизливі вірші невимовної глибини та строфи з "вічними" сенсами.
Ліна Василівна Костенко завжди відрізнялася безкомпромісністю. Поетеса говорить лише те, про що думає, не соромиться бути відвертою та щирою. Можливо саме тому її вірші наче промовляють до кожного українця, незалежно від віку чи статі.
Ліну Костенко називають "залізною леді" української поезії.
"Немає часу на поразку" - написала колись вона у поемі "Берестечко". Ці рядки як ніколи актуальні зараз.
Сьогодні Ліна Костенко продовжує писати - працює над новою книжкою, в якій постане "і сподіване, і несподіване".
А ще закриває мільйонні збори на армію та слідкує за всіма новинами в мережі.
У найновіших віршах Ліни Василівни про сучасну війну звучить тільки стійкість, незворушна віра у перемогу та гордість за націю героїв.
До ювілею Ліни Костенко пропонуємо віртуальну виставку
"Майстерня поетичного пера".
Костенко, Л. В. Мадонна перехресть [Текст] / Ліна Костенко. – Київ : Либідь, 2012. – 112 с.
До цієї книжки Ліни Костенко увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років.
Це книжка дуже особиста: вона присвячена коханій доньці - Оксані. З великою довірою до свого читача автор відкриває родинний альбом - ніби запрошує на вогник земного дому всіх подорожніх на шляхах і перехрестях буття.
Костенко Л. В. Річка Геракліта [Текст] / Ліна Костенко ; упоряд. та передм. О.Пахльовської ; післямова Д.Дроздовського ; худож. С. Якутович. – Київ : Либідь, 2011. – 336 с.
"Річка Геракліта"- це міні вибране вже друкованих та нових поезій Ліни Костенко. Цикли природи та людського буття тут зв’язані в єдине ціле, циклічний міфологічний час та лінійний час християнства перетинаються між собою. Вірші-осяяння, вірші-попередження, вірші-реквієми і вірші, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів, створюють цілісну симфонічну "поему" філософського осягнення Часу.
Поезія Ліни Костенко в часах перехідних і вічних [Текст] : матеріали круглого столу / ред.-упоряд. Т.В.Шаповаленко. – Київ : Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2005. – 105 с.
Збірник містить матеріали круглого столу, що відбувся в Києво-Могилянській академії на відзначення ювілею видатної української поетеси Ліни Костенко. Модерні інтерпретації творчості поетеси оприлюднили літературознавці, мистецтвознавці й поети: Володимир Моренець, Володимир Панченко, Оксана Пах-льовська, Микола Ільницький, Тарас Салига, Лариса Брюховецька, Іван Малкович та ін. Великий інтерес аудитори та 3MI викликав виступ самої ювілярки.
Суходуб, З. Ліна Костенко: Любов'ю - Пам'яттю Причастя [Текст] : діалоги з Поетесою / Зиновій Суходуб. – Львів : Апріорі, 2016. – 148 с.
Ця книга - вислід спілкування автора Зиновія Суходуба (члена НСПУ, Заслуженого журналіста України) із поетесою Ліною Костенко у переломні, віхові моменти української історії середини 2010-х років. Тут зафіксовані "великим планом" солідарність Ліни Костенко із протестуючими проти тоталітарного режиму студентами Києво-Могилянської академії, а також - із голодуючими тележурналістами восени 2004 року.., а ще - її роздуми про українську молодь, зворушливі спогади про друзів-побратимів, зокрема Василя Симоненка, Івана Миколайчука...
Костенко, Л. В. Маруся Чурай [Текст] : історичний роман у віршах / Ліна Костенко ; [іл. В. Єрко]. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 224 с.
Історичний роман у віршах "Маруся Чурай" визначної української поетеси Ліни Костенко - один із вершинних творів української літератури, своєрідна енциклопедія духовного життя нашого народу в XVII сторіччі. Висока драма любові вирує на тлі епічних історичних змагань, де доля легендарної Марусі Чурай тісно переплетена з долею України.
Костенко Л. В. Записки українського самашедшого [Текст] / Ліна Костенко. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011. – 416с. – (Перлини сучасної літератури).
Роман написано від імені 35-річного комп’ютерного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі вивихи нашого глобалізованого часу. У світі надмірної (дез)інформації і тотального відчуження він - заручник світових абсурдів – прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом. За жанровою стилістикою "Записки українського самашедшого" - насичений мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників, сучасного літописання й публіцистики.
В статті використані інтернет-матеріали
Немає коментарів:
Дописати коментар