Вчимося ввічливо поводитись і правильно говорити
22 лютого у літературній вітальні відділу абонементу відбулась презентація книги Олександри Сербенської "Антисуржик" для учнів КРВПУБ.
25 років тому побачило світ перше видання "Антисуржика"(1994 р.), яке мало щасливу і цікаву долю. Цю невеличку книжечку, скромно оформлену, видану на газетному папері в складний час безгрошів'я, впродовж кільканадцятьох років успішно розповсюджували в усіх регіонах країни і за кордоном. "Антисуржик" партіями замовляли новостворені міністерства, фрагменти з нього передруковували в пресі, використовували в радіожурналі "Слово", розміщували в мережі Інтернет. Книжку взяли в руки, вчителі, учні, студенти, гуманітарії і негуманітарії, вона стимулювала багатьох до написання "метеликів" з проблем мовленнєвої культури.
Мішаниною двох мов - української та російської - говорить частина людності України, хоч загальновизнано, що користуватися сумішшю з двох мов - це одне з найтривожніших явищ загальнопедагогічного характеру. Скалічена мова отупляє людину, зводить її мислення до примітива. Адже мова виражає не тільки думку. Слово стимулює свідомість, підпорядковує її собі, формує. Суржик в Україні є небезпечним і шкідливим, бо паразитує на мові, що формувалася упродовж віків.
Після проведення невеличкого тесту на знання мовленнєвого етикету учням було запропоновано інформаційну подорож "Мовленнєвий етикет у різних країнах світу". Особливий наголос було зроблено на небезпечне застосування ненормативної лексики.
Сподіваємося, що отримана інформація допоможе юнакам більш свідомо відноситися до власного мовленнєвого етикету.
Дуже корисну справу робить бібліотека!
ВідповістиВидалити