"Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде…
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає"
/Олена Матушек/
26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю... Тридцять чотири роки тому на Чорнобильській АЕС сталася жахлива аварія, яка вважається найбільшою техногенно-екологічною катастрофою за всю історію атомної енергетики.
На четвертому енергоблоці ЧАЕС відбулись два потужних вибухи з різницею в дві секунди. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. В результаті аварії був повністю зруйнований атомний реактор, в навколишнє середовище потрапили радіоактивні речовини, а їх хмару рознесло територіями України, Росії, Білорусі та ряду країн Європи. 8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про чорнобильську катастрофу (International Chernobyl Disaster Remembrance Day).

Пам'ятники ліквідаторам і жертвам Чорнобильської аварії є в багатьох містах України. У Києві діє Національний Музей "Чорнобиль", в якому можна дізнатися про подробиці аварії, переглянути особисті речі ліквідаторів, історичні фото, документальні фільми про Чорнобиль.
Жорж Іванович Шанаєв — відома людина та давній друг нашої бібліотеки. Він учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (виконував роботи з герметизації конструкцій споруджуваного "Укриття" (Саркофагу) над зруйнованим 4-м блоком ЧАЕС), інвалід 2-ї групи, науковець, автор 20 винаходів, має патент Франції, низку раціоналізаторських пропозицій, 150 науково-технічних публікацій. Нагороджений: відзнакою "Винахідник СРСР", 7 дипломами науково-технічних конкурсів, 11 медалями виставок ВДНГ СРСР і УРСР, Державною премією СРСР в галузі науки і техніки. За розробку та впровадження технології відновлення нафтових резервуарів, підводних трубопроводів і корпусів суден на основі застосування спеціальних полімерних клеїв” (1985 р.), орденом "За відвагу у надзвичайній ситуації", орденом "За мужність, честь та милосердя" (2006 р.), орденом "Знак пошани" (2007 р.) та ін. Жорж Іванович — єдиний водолаз в Радянському Союзі, який отримав Державну премію СРСР в галузі науки і техніки.
Зокрема, до День Чорнобильської трагедії у читальній залі експонується виставка-присвята "Чорна спадщина Чорнобиля", яку доповнили графічні роботи Жоржа Шанаєва. Також на виставці представлені документальні матеріали та художні твори.
Шановні користувачі!
Більш детальніше ознайомитись з матеріалами виставки
у вас буде можливість після карантину.
Пропонуємо вам переглянути матеріали блогу "Творчість колег та друзів",
розділ "ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ",
де представлені графічні роботи Ж.І. Шанаєва
http://clsgtvorchist.blogspot.com/p/blog-page.html
Пропонуємо вам переглянути матеріали блогу "Творчість колег та друзів",
розділ "ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ",
де представлені графічні роботи Ж.І. Шанаєва
http://clsgtvorchist.blogspot.com/p/blog-page.html
Немає коментарів:
Дописати коментар