19 грудня, 2024

Майстер-клас з пластилінографії

Українська різдвяна колядка "Ой радуйся, земле!"
Привітання від дітей до Різдва.

 Напередодні Різдва та Нового року наша бібліотека, співпрацюючи з Київським літературно-меморіальним музеєм Максима Рильського, для  учнів 3-А класу 36 школи ім. С. П. Корольова Голосіївського району міста Києва організували цікавий захід.  Майстер-клас з пластилінографії провела старший науковий співробітник музею Наталія Веселицька. Дітям було запропоновано створити улюблений символ новорічних свят - ялинку. 


  Майстер-класи з Наталією Веселицькою 
завжди захоплюючі, веселі та пізнавальні.


 Творче заняття з пластилінографії  проходило в атмосфері святкового настрою під музичний супровід.
   Майстер-клас дав можливість кожному учню створити з пластиліну власну ялинку. Ця прикраса - унікальний символ свята, і діти будуть згадувати не тільки про Новий рік, а й про яскраві моменти творчого процесу.

Презентація книги "Букова земля" Марії Матіос

Марія Матіос "Букова земля".


    "Букова земля" - це історія завдовжки в 225 років. Де, на нитки реальних історичних подій, нанизані буденні перипетії людських життів різних міст і країн, різних національностей, що так чи інакше пов’язані із Буковиною. Розповідь іде про п’ять родин, різних поколінь, статусу й натури. Їх ролі в подіях і вплив цих подій на них в період з 1789 по 2014 рік.
   Це історія втраченого раю, який був на Буковині за часів справжніх господарів - родини Васильків - та імперії Габсбургів. А потім цей рай пошматували війни, які приходили по черзі і щоразу били болючіше. Найстрашніше - радянська влада. Люди жили на цій землі споконвічно, любили її і намагалися захистити від того зла яке насувалося на їхню землю як розпечена магма що тече по схилу і спалює все на своєму шляху не даючи шансу на порятунок нічому живому.
   В цьому творі можна нескінченно милуватися співучістю та різнобарвністю української мови та описом чарівної краси Українських Карпат. Але на фоні цієї краси - правдива розповідь про трагічну долю української Буковини і усієї нашої неньки-України.
    "Це дійсно історичний роман європейського масштабу. Це - квінтесенція тих історичних знань, які увібрала в себе Матіос з розповідей, переказів, особистих спілкувань. Доробок багатьох поколінь, які десятиліттями накопичували історичні знання", - вважає кандидат історичних наук Сергій Осачук.
    Знайдіть час та прочитайте цю книгу. Ви не пожалкуєте. 

18 грудня, 2024

Інтерактивна лекція-презентація

 Напередодні Нового року відбулася зустріч із громадською діячкою Юлією Толкодубовою, яка презентувала  календар "Берегиня Культури 2025". Календар представляє  унікальні історії українок - панянок 19-20 століть, які йшли за покликом своєї душі, формуючи новий образ себе та України. 
 Юлія Толкодубова - творча жінка,  кураторка спільноти "Шлях Щасливої Жінки", лідерка туристично-подієвої компанії Wellness Travel Club та засновник бренду виробів Judy.

Відкрили захід  
начальник відділу культурно-освітньої діяльності Ярина Леус 
та завідувач відділу обслуговування Галина Борисенко.


 Дякуємо Управлінню культури Голосіївського району за допомогу організації зустрічі та можливість зануритися у безмежно багатий та цікавий світ українських традицій, які були майстерно відтворені Юлією та її творчою командою.


"Мій шлях - це шлях ззовні у глибину" - це кредо Юлії. Через сімейні цінності, культурні традиції розкривається краса України, її ідентичність. "Календар - путівник у новий рік". Так зазначила на обкладинці Юлія, і це стало ідеєю створення у ЦРБ жіночої культурної спільноти. Це може бути проєктом, який підтримує культурну діяльність такої творчої креативної жінки як Юлія Толкодубова.





 Не секрет, що читачами бібліотек є саме жінки. Тому їм близькі ідеї молодих творчих жінок, яких об’єднала Юлія у своїх проєктах. Українська жінка є справжньою берегинею сім’ї, любові, традицій. Ось  вони мудрі, самостійні, енергійні, здатні навести лад у сім’ї і країні, чарівні жінки з проєкту "Берегиня Культури" Світлана Суниця та Анастасія Колодюк.







 Ми вдячні всім, хто завітав до нашої бібліотеки на захід: 
Управлінню культури Голосіївського району, ДЮК "Веселка", ЦС ДЮК "Щасливе дитинство", бібліотекам ЦБС Голосіївського району, бібліотеці Чабанівської ТГ, Національному музею народної архітектури та побуту України, учасницям проєкту "Берегиня Культури", Київському професійному коледжу цивільного будівництва.


 Новий рік має розпочатися пізнанням мистецтва та краси життя, дослідженням власної історії. Це стане напрямком діяльності ЦРБ у єднанні зусиль жінок для гармонізації життя в Україні.




17 грудня, 2024

65 років з дня народження Марії Матіос

  Українська поетеса, прозаїк і публіцист - Марія Матіос народилася 19 грудня в с. Розтоки Чернівецької області в сім'ї гуцулів.
 Випускниця філологічного факультету Чернівецького університету і пишається тим, що була серед тих, хто добивався присвоєння навчальному закладу імені "буковинського соловейка" - поета Юрія Федьковича. За освітою - український філолог, за покликанням - добровільний народознавець, поет, прозаїк, публіцист, цікавиться психологією, етнографією.
   Протягом близько 10-ти років займалась журналістикою. Вісім із них була редактором газети на машинобудівному заводі імені Дзержинського в Чернівцях. Керувала Чернівецькою обласною організацією Національної спілки письменників України, займалась видавничою справою, була одним із засновників науково-літературного "Буковинського журналу". 
   З листопада 2005 року до 17 вересня 2010 року працювала заступником голови Комітету з Національної премії України ім. Тараса Шевченка.
  У 2011 році виступала членом журі літературного конкурсу "Юне слово".
   З 2012 року - депутат Верховної Ради України від політичної партії "УДАР Віталія Кличка".
   У 2015 році її нагороджено Орденом княгині Ольги III ст. 
   2019 рік - переможниця конкурсу "Книжка року 2019" за роман "Букова земля".
    Живе у Києві. Одружена, має сина.
    Дослідила свій родовід до 1790 року
   Цікавиться психологією, етнографією, городництвом та квітникарством.
    За результатами соціологічних досліджень Марія Матіос незмінно входить до п’ятірки сучасних письменників, яких читають і знають в Україні.
  Входить до сотні найбільш впливових жінок України.
   Марія Матіос має не лише неофіційний титул прими, а й найпліднішої письменниці, грант-дами української літератури. 
   Вона є лауреаткою Шевченківської премії з літератури, "Коронації слова" та "Книги року BBC". 
   Її роман "Солодка Даруся" визнано найкращою книгою першого 15-річчя Незалежності України, яка найбільше вплинула на читачів і введений у програму з української літератури середньої школи. Її книжки перекладено сербською, румунською, польською, хорватською, білоруською, азербайджанською, японською, китайською та іншими мовами світу. За її творами створюють успішні театральні постановки та знімають кінострічки.
Про те як вона пише Марія розповідає: "Це схоже на театральну гру. Актор найбільш переконливий, коли він проживає роль, а не імітує. Так і письменник. Читачі іноді кажуть: ви мене довели до плачу. Я відповідаю, що спершу себе довела до плачу й переплакала ті сльози, а потім поділилася з вами. Роблю це не навмисно, а так, як відчуваю".

Пропонуємо виставку-портрет до ювілею
 видатної української письменниці Марії Матіос
"Прима української літератури"

Вітаємо шановну пані Марію!
В статті використані інтернет матеріали

12 грудня, 2024

Інтерактивна лекція-презентація календаря "Сучасна жінка епохи Ренесансу"

  
 Дорогі друзі! У вівторок 17 грудня запрошуємо вас до цікавого заходу "Сучасна жінка епохи Ренесансу".
  На вас чекає презентація календаря та інтерактивна лекція, під час якої ми з вами:
розкриємо роль української культурної інтелігенції жіноцтва кінця 19 - початку 20 ст.;
помандруємо у часі різними видами мистецтва та культури через проєкт "Берегиня Культури"
зануримось в чарівний світ моди та мистецтва , милуючись календарем "Берегиня Культури" 2025.
відповімо на питання: що спільного у сучасної жінки та панянки 19 століття? Яка вона - сучасна жінка епохи Ренесансу?
поспілкуємось з учасницями проєкту "Берегиня Культури" та почуємо їх історії.
  
  Чекаємо вас 17 грудня о 13:00 за адресою: 
вул. Маричанська, 9 
Центральна районна бібліотека "Голосіївська".
  
 На учасників чекають приємні сюрпризи.
 Вхід вільний. 

До зустрічі!