22 листопада, 2024

День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні

 До Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні для студентів, які навчаються на курсі  флористів Київського професійного коледжу цивільного будівництва була проведена година історії "Час не має влади над пам'яттю".

 Дар'я Чудінова - журналіст, екс-екскурсовод Національного музею Голодомору-геноциду, перекладач, поетеса  презентувала слайд-фільм "Голодомор", в якому розглянуто тему психологічних наслідків Голодомору для України та їх подолання.

 Як Голодомор вплинув на наше повсякденне життя, на наше сприйняття себе та оточуючих?  Який механізм передачі травми через покоління? Чому це важливо? Як передається травма?
  Ставлення  до  їжі, ставлення до себе, до інших, ставлення до діяльності.
  Ставлення   до  самопрояву, ставлення до влади, інтегрування в колективну пам'ять та інші питання, які обговорювались на заході.




 Пам'ять про Голодомор невід’ємна частина національної пам’яті українського народу.  
    Голодомор 1932-1933 рр. в Україні - це історична, колективна психотравма українського народу, яку ми сьогодні зцілюємо з допомогою відновлення історичної пам’яті. Пам’ятати про ці події важливо не лише для того, аби зцілити рани минулого, а й щоб запобігти повторенню подібних злочинів у майбутньому.

Немає коментарів:

Дописати коментар