24 травня, 2017

До Дня слов’янської писемності і культури

З 22 по 28 травня на абонементі ЦРБ ім. М. О. Некрасова розгорнуто книжкову виставку «Дзвенить струмочком рідна мова».День слов’янської писемності і культури відзначається щорічно 24 травня в день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності. 
Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Від кирилиці утворилися алфавіти: український, російський, білоруський, болгарський, сербський.

Загальновідомо, що рідна мова є найціннішим і незамінним скарбом кожного народу. Відніміть насильством або підступністю в будь-якого народу його мову, і він перестане бути народом, він стане просто населенням - без імені, без пам'яті, без того дорогоцінного духовного спадку, який йому залишили попередні покоління.
Розділи нашої виставки: «Слово пісенної гармонії» та «Над берегами вічної ріки Поезії» звертають увагу читачів на українську народну пісню - як джерело народної мови та на найкращі поетичні твори, як зразки досконалості та збагачення сучасної української мови.

Немає коментарів:

Дописати коментар