23 жовтня, 2017

Читачі відкривають для себе Японію

«Ніжне очарування Японії» - з такою назвою з 1 жовтня, на абонементі діє
 книжково-ілюстративна виставка-панорама.
Бібліотекарі, виступаючи в ролі інформаційних навігаторів, творчо розкриваючи фонди книгозбірні, допомагають у пізнанні літератури, культури, мистецтва Японії і роблять її ближчою до українського читача.Для японців сакура – символ любові й мужності, жіночої молодості та краси. А для всього світу весна в Японії – це пишнота квітучої сакури.Ера самураїв для японців має таке ж значення, як часи козацтва для українців. Слово самурай в перекладі з японської означає "людина, яка служить", перш за все воїн. Тому книжки про самураїв набули велику популярність у читачів.

Японська класична графіка, мистецтво нецке, ікебана, орігамі, мистецтво кімано, японська кухня – все це доволі відомо, але не перестає приваблювати незвичністю та загадковістю східної культури.

До речі, Нобелівську премію з літератури в 2017 році присудили британському письменнику японського походження Кадзуо Ішіґуро.

На виставці також представлен рекомендаційний список літератури
"Різні долі, спільні надії", виданий інформаційно-бібліографічним відділом
 ЦРБ ім. М. О. Некрасова до року Японії в Україні, і який заслоговує особливої уваги читачів.Рекомендаційний список літератури сладається з наступних розділів:
- Рік Японії в Україні.
- Київ - місто-побратим Кіото.
- Унікальна література Японії.
- Сучасна японська література.
- Цікаві факти про країну сонця, що сходить.
- Мистецтво каліграфії.
- Рекомендована література.
- Матеріали з Інтернет ресурсів.

Немає коментарів:

Дописати коментар