16 березня, 2022

Історичне дежавю...

«Екстремістські» книжки: на окупованих територіях рашистські поліцаї знищують українську літературуВилучають ту, яка не співпадає з постулатами кремлівської пропаганди.

У бібліотеках тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей почались вилучення української історичної та художньої літератури, яка не співпадає з постулатами кремлівської пропаганди. Для цього залучено російські підрозділи «воєнної поліції». Наразі, окрім репресивних, вони виконують так звані «ідеологічні функції».

Найбільшу зацікавленість поліцаїв викликають книжки щодо історії українських Майданів, АТО/ООС, історії українських визвольних змагань. До «екстремістської» літератури відносять шкільні підручники історії України, наукову та популярну історичну літературу.

Окупанти мають цілий перелік заборонених до згадування імен. Серед них: Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич, Чорновіл. В містах Кремінна, Рубіжне (Луганська область), Городня (Чернігівська область) відомі випадки вилучення книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані.
Джерело:

У 30-ті роки минулого століття подібні аутодафе здійснювали гітлерівські нацисти… Показова наступність…

Вандал російський, котрий ледь не лусне з пихи –

Жбурляє в полум’я «бандерівські книжки»…

Дурна затія то: ВЖЕ ВІЧНІ НАШІ КНИГИ! 

А за блюзнірство – пошкодують хижаки…

 

Хіба невіглас може вбити Слово наше? –

Воно ж написане і в книгах, і в серцях!

За те горітиме у пеклі кодло враже,

Й не жалкуватиме ніхто по тих мерцях…


Павло Чорний

Немає коментарів:

Дописати коментар