16 травня, 2018

День інформації «Завжди модно: національне вбрання українців», присвячений Всесвітньому дню вишиванки.

Свято національного українського одягу відзначається щорічно в третій четвер травня. В 2018 році День вишиванки потрапляє на 17 травня.

Історія цього самобутнього свята почалася дванадцять років тому, коли студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк запропонувала всім своїм одногрупникам в один з днів одягнутися у вишиванки. Дівчину надихнув на цю ідею однокурсник, який регулярно носив вишиту сорочку. До акції долучилися не лише студенти, а й викладачі, а в наступні роки вона стала популярною по всій Україні і навіть за її межами. Датою свята був обраний третій четвер травня. Метою Дня вишиванки стала популяризація національного одягу та збереження культурних традицій. Щоб долучитися до свята, досить одягнути в цей день вишиванку на роботу, навчання, прогулянку.

14 травня у читальній залі ЦРБ ім. М. О. Некрасова відбувся День інформації.
Захід відкрився б
есідою-екскурсією про історію українського одягу:
 «Самобутній оберіг на ім’я український костюм» , яку провела завідувачка інформаційно-бібліографічним відділом.
 Розповісти учням КРВУПБа про вишиванку запросили завідувачку бібліотекою
 
ім. В. А. Симоненка для дітей, а саме - авторку проекту «Вишивка етнографічна», майстриню Тетяну Серебреннікову. Її кредо: зберегти традиції української вишивки у створенні сучасних речей. І це завжди вона вдало підкреслює у своєму одязі.


До свята було оформлено книжково-ілюстративну виставку «Вишиванка в житті українців».

Гра-подорож «Український національний одяг».
  
Сорочка-льоля.Вікторина «Вишиванка в житті українського письменства».Презентація рекомендаційного списку літератури «Про що розповідає вишиванка» присвячена історії української вишиванки та її значення в житті українців.


Перегляд слайд-фільму «Звідки твоя вишиванка».Тема Дня інформації зацікавила користувачів різних вікових груп.Запрошуємо бажаючих відвідати книжкову виставку «Вишиванка в житті українців»
 та переглянути цікаві матеріали.

Виставка діє до 20 травня.


Немає коментарів:

Дописати коментар