27 січня, 2020

День пам'яті Героїв Крут

29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами.

Пам'ятник загиблим під Крутами у Києві

"На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих…"


Це слова з вірша Павла Тичини "Пам'яті тридцяти". Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами і, попри поразку, став прообразом мужності та відваги для українського народу.

 З метою вшанування пам'яті українських юнаків, що полягли у бою під Крутами у січні 1918 року і висвітлення цієї події в ЦРБ ім. М.О. Некрасова була проведена патріотична година "Бій за майбутнє України".

 Урок патріотизму для учнів КВРПУБ провів студент історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка, член ВГО "Сокіл" — Володимир Грицаченко. Він зазначив, що бій під Крутами є однією з трагічних сторінок історії України й водночас найбільш героїчних. Володимир детально змалював картину бою під Крутами, передав настрій юних захисників Української Народної Республіки та  провів історичну паралель між подіями того часу та нинішнього.Було продемонстровано зброю того часу (гвинтівка 1918 року) 
 та зразки сучасної зброї.

Всіх присутніх запросили на перегляд історичної реконструкції бою за завод "Арсенал" та на традиційний cмолоскипний марш від Арсенальної площі 
до Аскольдової могили, присвячений героям Крут.


Відбулося дружнє спілкування з молоддю та  "майстер-клас".
До цієї дати було оформлено книжково-ілюстративну виставку
"Герої Крут – наша слава, наша історія"

Фото на згадку


Подвиг Героїв Крут надихатиме майбутні покоління українців
 на сміливі вчинки та героїзм.

 На заході   присутніх 37 осіб.

Немає коментарів:

Дописати коментар