Для наших читачів у відділі обслуговування (абонемент) було оформлено перегляд літератури про життя та творчість яскравих особистостей,
наших співвітчизників: "Я - українець".
Пропонуємо віртуальну виставку для онлайн користувачів.
Горська А. Спалах перед світанком: [до 90-річчя від дня народження] / Музей шістдесятництва; упоряд. Олена Лодзинська.-Київ : ТОВ "Видавництво "Кліо", 2019. -135 с.
Видання присвячене 90-річчю з дня народження видатної української художниці Алли Олександрівни Горської. Алла Горська - активна учасниця українського шістдесятницького руху спротиву тоталітарній системі в СРСР. Її називали душею українського шістдесятництва, вона була люблячою жінкою і матір’ю з ніжним, вразливим серцем митця. Її вбили, і обставини смерті Алли Горської досі оповиті таємницею. А її безкомпромісність і мужність в обстоюванні власних переконань, жертовність і патріотизм досі лишаються взірцем для кожного небайдужого серця. До книжки увійшли світлини з родинного альбому Зарецьких із фондової колекції Музею шістдесятництва та архіву онуки художниці Олени Зарецької.
Загребельний М. Богдан Ступка. - Харків: Фоліо, 2017.-120c. -(Знамениті українці)
Річард III і король Лір, гетьман Мазепа і Тев’є-молочник, Леонід Брежнєв і Тарас Бульба... Це лише невеликий перелік ролей, які зіграв у театрі й кіно Богдан Ступка (1941-2012) - видатний український актор, лауреат багатьох премій, народний артист УРСР (1980) та СРСР (1991), Герой України (2011), кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня. У Голлівуді його порівнюють з Робертом де Ніро й Аль Пачіно. В Польщі й Росії вважають своєю зіркою, феноменом, який народжується раз на століття, на що Богдан Сильвестрович відповідав: "Я - український актор! Я собі працюю, а люди називають те феноменом. Треба працювати і чесно ставитися до роботи. Вийти на сцену і зіграти найкраще за всіх...".
Шекспірівські слова "Весь світ - театр, і ми актори в ньому" були девізом життя Леся Курбаса, ім’я якого овіяно суцільними легендами і вигадками. Ще за життя його вважали титаном, творцем, пророком-інтуїтом. «Заручником вічності в полоні часу» вважає Леся Курбаса автор цього видання - режисер, театральний історик і критик, педагог, перекладач Р. Г. Коломієць, доктор філософії, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, професор. Ця книжка - остання робота автора у циклі видань "Вибрані сторінки сучасного театру", присвячених творчості провідних театрів, видатних акторів і режисерів.
Коляда І. Соломія Крушельницька. -Харків : Фоліо, 2019.-121с.-(Знамениті українці)
Соломія Крушельницька (1872-1952) – видатна українка, яка прославилася на весь світ завдяки своєму оперному співу, адже її сопрано справляло гіпнотичний ефект на слухачів. Народившись у селі Білявинці на Тернопільщині, вона вже за п’ять років після початку виступів домоглася загального визнання власного таланту і ще за життя отримала титул найвидатнішої співачки світу, звання "вагнерівської примадонни ХХ століття". Співати на одній сцені з уродженкою маленького українського села вважали за велику честь імениті тогочасні виконавці. І хоча талановита українка володіла вісьмома мовами, багато подорожувала, але українські пісні завжди виконувала в оригіналі й ніколи не забувала про Батьківщину.
Нечаєва П. Володимир Івасюк. -Харків : Фоліо, 2019.-120 с. -(Знамениті українці)
Володимир Івасюк – непересічна особистість в українській культурі: окрім написання музики та віртуозної гри, часто cам створював тексти до пісень, а також захоплювався живописом і був професійним медиком. Його називали українським Орфеєм, буковинським Шубертом, Ікаром української пісні, керівником колективу радянських "Beatles", видатним композитором, одним із основоположників української естрадної музики…
Хіба міг хтось уявити, що на піку творчого злету його не стане? Володимир Івасюк прожив 30 років, але за цей короткий час він виконав свою місію, використав талант і потенціал, зробивши українську пісню модною на весь світ.
Коломієць Р. Наталія Ужвій. - Харків : Фоліо, 2019.-124 с. -(Знамениті українці)
Наталія Михайлівна Ужвій (1898-1986) - легендарна українська акторка театру і кіно. Талант Ужвій найяскравіше розквітнув у театрі «Березіль». Щаслива доля дозволила вижити в період сталінського терору, але забрала дорогих їй людей - поета Михайля Семенка, братів, режисера Леся Курбаса. Майже пів століття Наталія Ужвій була на сцені Київського драматичного театру імені Івана Франка, відзначена найвищими радянськими нагородами. Особисте життя і життя в мистецтві Наталії Ужвій - складне і тернисте, сповнене удач і розчарувань, радощів і тривог, шалених сценічних успіхів та особистих трагедій, і все в ньому нерозривно сплелося...
Лифар Серж Спогади Ікара /3 фр. пер.Г. Малець.-Київ:Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2007.-192с.:іл - (Українці у світовій цивілізації)Книжка Сержа Лифаря є відображенням його "нестерпної краси". Той, хто в перші роки своєї слави воскресив французький балет, довівши до повного розквіту балет Опери, працював над нею до останнього подиху. Він змальовує хроніку своєї епохи, де мелькають великі тіні історії мистецтва й історії взагалі: Стравінський, Дягілєв, Пікассо, Кокто, де Голль...Серж Лифар із величезним щемом та любов’ю згадує про свою малу батьківщину - Київ, хоча водночас він з невимовним сумом констатує: "Ніколи блудний син не буде пошанований і визнаний своїми". На щастя він помилявся, в Україні знають, шанують і визнають його ім'я та вклад в світовий балет який він зробив.
В статті використані інтернет матеріали.
Немає коментарів:
Дописати коментар