22 травня, 2020

Зелений Голосіїв: віртуальний день краєзнавства

Європейський день парків

         Європейський день парків заснований Федерацією Європарк (EUROPARК Federation) - європейською організацією, яка об'єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений вперше в 1999 році цей день тепер святкується щорічно 24 травня у всій Європі.

        Дата святкування була вибрана у зв'язку з тим, що саме 24 травня 1909 року в Європі були створені перші Національні парки - це були дев'ять Національних парків, заснованих в Швеції. З тих пір природні території, що охоронялися, стали безцінною частиною природної і культурної спадщини Європи.
        Це екологічне свято було засноване з метою підйому профілю заповідників Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи. В даний час Європейський день парків символізує міжнародну солідарність в справі охорони природних територій.

        Відзначає це свято і столиця України. 
Голосіївський район Києва пишається своїми парковими масивами. Зелені околиці нашого району вміщують в себе 9 паркових масивів, а саме:
  
   


Читай, ставай мудрішим, пишайся…


 Київ. Парки, площі, вулиці : Фотоальбом. – Київ, 2006. – 320 с.
Гузій, В. Опис землі Голосіївської (гео графія) / В.Гузій. – К.: Український пріоритет, 2014. – 400 с. іл.
Будівництво Голосіївського парку : Інформація 1939 року // Історія Києва від княжої доби до сучасності. – Київ, 2005. – С.425-426.
Голосіївський парк у Києві. – Київ, Мистецтво, 1979. –  24 с. з іл.
Мамчур, М. Парк для романтиков: (Голосеевский парк) / М. Мамчур // Сегодня. – 2019. – 5 июля. – С.11.
Кириченко, Л. Легенды парка в Голосеево – Л. Кириченко // Сегодня. – 2016. – 
16 дек. – С 25.

Цю літературу та багато іншої інформації ви знайдете в фондах бібліотек Голосіївського району та в краєзнавчій картотеці ЦРБ
 ім. М.О. Некрасова.

Немає коментарів:

Дописати коментар