01 грудня, 2019

Бібліографічні візитки грудня


Презентація нового видання ЦРБ ім. М. О. Некрасова 
"Пісня – життя моє" з циклу "У світі прекрасного"
   
 1-го грудня минає 110 років від дня народження українського композитора Анатолія Йосиповича Кос-Анатольського. 
 Анатолій Кос-Анатольський увійшов в історію української музичної культури як один з яскравих, самобутніх і активних її творців. Опери, балети, оперети, пісні, романси, фортепіанна музика, музика для арфи, вокально-симфонічні твори, хорова музика, наукові праці – усе це творіння композитора і педагога Кос-Анатольського.

«Ой ти, дівчино, з горіха зерня,
Чом твоє серденько колюче терня?
Чом твої вустонька тиха молитва,
А твоє слово – остре, як бритва?
Чом твої очі сяють тим чаром,
Що то запалює серце пожаром?»


 Цей вірш Івана Франка «Ой ти, дівчино, з горіха зерня…» Кос-Анатольський поклав на музику більше півстоліття тому і стільки часу ця пісня – одна з найпопулярніших. Її називають просто народною.  «Життя – коротке, а мистецтво – вічне!». Ці слова часто повторював Кос-Анатольський. І, можливо, й тому, що музика була для нього понад усе, митцеві вдалося багато написати. Його називали «співцем Карпатського краю», він написав 500 музичних творів і сотню критичних публікацій, а ще Анатолій Кос-Анатольський писав поезію, і уже його вірші лягли в основу пісень інших композиторів.

Інформаційно-бібліографічним відділом підготовлено та видано бібліографічний нарис "Пісня – життя моє"

Бібліографічний нарис складається з наступних розділів:
  • Вступ
  •  Життєвий та творчий шлях
  •  Рекомендована література
  •  Матеріали з Інтернет ресурсів

Бібліографічний нарис "Пісня – життя моє" розрахований на бібліотечних працівників та широке коло читачів. Мистецький хист і громадська активність митця відлунювали в художніх творах, акумулювали все творче, прогресивне. Ці твори й сьогодні звучать, озиваючись до людських сердець щирим почуттям, доброю надією, світлою мрією.
 Спливають роки і хочеться вірити, що письменницьке перо ще не раз братиметься до життєпису А. Кос-Анатольського, а дослідницька музикознавча думка звертатиметься до його творчості.


Користувачі бібліотеки ознайомилися з бібліографічним виданням

Немає коментарів:

Дописати коментар