07 лютого, 2020

Славетні постаті України
 4 лютого відзначається 140–річчя від дня народження Климента Васильовича Квітки, уславленого світового етнографа і фольклориста, професора, збирача пісень (6000 творів), одного з фундаторів музичної етнографії, чоловіка Лесі Українки. Вони були не лише подружжям, а й однодумцями, яких єднала любов до України. Чимало українських народних мелодій Квітка записав з Лесиного голосу.

 Ця постать  є однією із тих, хто зайняв заслужене місце в історії української культури XX століття, але про кого незаслужено забули майже всі, крім вузьких фахівців і групи інтелектуалів.

  


 Климент Квітка, музикознавець, фольклорист і великий український патріот, видається, передчував трагічну долю кобзарства. Разом зі своєю дружиною  Лесею Українкою, Климент Васильович із палким ентузіазмом заходився рятувати  самобутнє мистецтво  кобзарства від зникнення.


  Більш детальніше познайомити читачів зі сторінками життя та творчості Климента Квітки допоможе випущений ЦРБ ім. М. О. Некрасова бібліографічний нарис "Людина, педагог, вчений..."Видання складається з наступних розділів:
  • Вступ
  • Коротка біографія
  • Значення наукової та творчої діяльності Климента Квітки
  • Рекомендована література
  • Матеріали з Інтернет ресурсів
 Бібліографічне видання розраховано на бібліотечних працівників та широке коло читачів. Його  в повному обсязі можно переглянути в розділі "Наші видання" на сайті ЦБС Голосіївського району.


Немає коментарів:

Дописати коментар