21 жовтня, 2021

"Тут кожен стає романтиком"

    20 жовтня у читальній залі ЦРБ ім. М. О. Некрасова звучали поетичні рядки, музичні твори, спогади, присвячені Криму. На літературно-музичному вечорі представили свою творчість Сергій Скорий – відомий вчений, письменник та Василь Алоєв – спортсмен, заслужений тренер України, президент федерації пауерліфтингу України.    Сергій Анатолієвич Скорий народився в місті Старий Крим, закінчив Таврійський національний університет, аспірантуру при Національній Академії наук України. Доктор історичних наук, професор археології, автор багатьох наукових праць, присвячених різним питанням археології Східної Європи. Керівник та учасник археологічних експедицій у різних регіонах України. Талановита людина – талановита в усьому. Він автор кількох поетичних збірок, пише також прозу, публіцистику, займається перекладами. 
     
   Давнє знайомство з Сергієм Скорим отримало розвиток на численних творчих вечорах, презентаціях у бібліотеках ЦБС Голосіївського району.
   19-річним юнаком Сергій Скорий написав вірш про Олександра Гріна. Згодом цей твір  став знаковим у  діяльності «Грінівської вітальні» у бібліотеці №15 для дітей.

    Продовженням теми став  фільм - спогад  про Феодосію "Феодосія - Богом дана",  який представила його автор,   кінодокументаліст Ліна Агаркова.


    
     Сергій Скорий   був колегою та другом Бориса Мозолевського – археолога, який знайшов знамениту Скіфську пектораль. До 50-річчя  знахідки  у Музеї історичних коштовностей  відкрилася  виставка “Пектораль. Знахідка століття”
   На спомин про друга, Сергій Анатолійович,  проводив зустрічі, конференції, презентації творчості Бориса Мозолевського, який також був  видатним поетом. Борис Мозолевський жив у Голосіївському районі. Про увічнення його пам’яті відбулась розмова з Євнікою Ліньовою – істориком, яка свого часу професійно займалася охороною пам’яток України. Про зустрічі з Мозолевським також згадує працівник ЦРБ Людмила Циндровська.

      Подарунки для нашої бібліотеки від митців.

   Зустрічі з видатними людьми, які були причетні до визначних подій історії незалежної України,  давно стали вагомою частиною діяльності бібліотек. Це сприяє патріотичному вихованню молоді, збереженню історичної пам’яті українського народу.

Відгук про захід в соцмережі фейсбук від Скорого С.А.

(мовою оригіналу) Сергей Скорый


* * *
Вчера, 20 октября 2021 г., в Центральной библиотеке им. Н.Некрасова Голосеевского района Киева состоялся Литературный поэтический вечер, на котором с чтением стихов выступили я и мой добрый товарищ, хороший поэт Василий Алоев.
В силу ковидной ситуации и различного рода ограничений, на вечере присутствовало немного публики, но это были, несомненно, любители и ценители словесности, в кругу которых - хорошо знакомые лица.
Вечер открыла Алла Дубенюк, заслуженный работник культуры Украины, основатель Гриновской гостиной в библиотеке №15 Голосеевского района, которой она руководит на протяжении многих лет.
И, естественно, на поэтической волне зазвучала тема Крыма, который мы все нежно любим, великого романтика Александра Грина. Между тем, и киевской тематике было уделено внимание, особенно в проникновенных и тонких стихах Василия Алоева.
Отрадно, что на вечере прозвучали песни, написанные на стихи Василия Алоева в исполнении авторов музыки - Александра Позднина, Елены Чичериной, а также на мои стихи в исполнении одесского барда Сергея Муляка.
Вполне гармоничной частью вечера явился просмотр авторского фильма режиссёра Лины Агарковой, посвящённого замечательному крымскому городу Феодосии, или в переводе с древнегреческого языка - Богом данной.
В целом вечер прошёл в тёплой, дружеской атмосфере, наполненной ностальгическими воспоминаниями о благословенной Тавриде.
Остаётся выказать сердечную благодарность организаторам этого замечательного мероприятия, истинного Праздника души, и в первую очередь - заведующей читальным залом Некрасовской библиотеки Галине Борисенко.

Немає коментарів:

Дописати коментар