26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи та символом мужності.
Чорнобильська аварія стала не тільки величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою ХХ століття, а й уроком усьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів. Наслідки катастрофи залишаються й донині темою обговорення світової наукової спільноти. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомим рівнем небезпеки.
26 квітня - день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування подвигу ліквідаторів: пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Героїзм та самовідданість цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, вони навічно залишаться у пам’яті українського народу. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.
До цієї трагічної дати у читальній залі
розгорнуто виставку
"Чорнобиль: трагедія, подвиг, застереження".
Жоржем Івановичем Шанаєвим - учасником ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, вченим, громадським діячем, людиною, яка стільки зробила для своєї країни. Про наслідки радіаційного впливу, про важливі екологічні питання на багаторазових зустрічах з молоддю розповідав Жорж Іванович.
Докладно про життя та вчинки Жоржа Шанаєва можна довідатись, ознайомившись з публікацією "Незламний духом" на блозі бібліотеки "Співпраця з партнерами".
Переглянути графічні роботи Жоржа Шанаєва, присвячені Чорнобилю, можна у читальній залі нашої бібліотеки та на блозі http://clsgtvorchist.blogspot.com/p/blog-page.html
Немає коментарів:
Дописати коментар